Koszty remontu świetlic w miejscowościach Nowa Wieś i Lembarg

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Zatroskany mieszkaniec 08-09-18 7:24

Rozpocząłem nowy temat bo jestem w głębokim szoku, kiedy przeczytałem informację, że remont świetlicy wiejskiej w Nowej Wsi będzie kosztował nas 498 tys. zł, natomiast świetlica w Lembargu jest remontowana za 428 tys. zł. Poszperałem w internecie i uzyskałem informacje, które mówią, że nowe świetlice w Polsce buduje się w gminach za 200 - 300 tys. zł /z wyposażeniem i parkingami/. Może ktoś z forumowiczów, którzy znają sie na budowaniu domów oświeci nas na co tak na prawdę tyle pieniędzy na tak małe zadanie inwestycyjne. Może głos zabierze Pan Mikulicz jako szef komisji finansów, a może w końcu wypowie sie na ten temat Pan Gaczyński jako w-ce przewodniczący rady, który jest przedsiębiorcą i zna się na sile pieniądza ? Zachęcam do dyskusji, która być może oświeci nas, przeciętnych śmiertelników na co wydaje się kasę w Gminie Jabłonowo.

Odpowiedz Cytuj
Kulfon 08-09-18 10:20

No i słusznie, ze zacząłeś nowy.

Odpowiedz Cytuj
Obcy 08-09-18 21:25

Ja za milion bym wybudował od podstaw przynajmniej trzy nowe obiekty przeznaczone na świetlice. Waszym miastem rządzą gamonie i to co robią daje dużo do myślenia. Następna ekipa powinna sprawdzić celowość tych remontów i kwoty wydane na oba obiekty.

Odpowiedz Cytuj
Do zatroskanego i obcego 09-09-18 8:35

Do zatroskanego i obcego:
Przejmujecie się 1 milionem , a co z resztą milionów. Przecież gmina w Jabłonowie Pomorskim już jest zadłużona prawie na kwotę w wysokości:
jest ich ponad 13 mln zł bo aż w prawie 14.mln zł no i nowa doszła pożyczka z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska na przebudowę stacji uzdatnia wody i oczyszczalnie przydomowe w Góralach w wysokości 1.5 mln. z sierpnia br.
Deficyt budżetowy macie ponad 7 mln. zł., o czym ty obcy mówisz o " milioniku".
W telewizji mówią, że samorządy w bardzo niskim procencie wykorzystały fundusze z UE.
GDZIE SĄ TE JEGO MILIONY NA INWESTYCJE OBIECANE Z UE .
Postawić na inwestycje na wsi na pewno środki unijne by były znalazły ale trzeba być błyskotliwym i mieć pomysł . Kupić grunty na wsi, może gmina posiada przy trasie postawić wszystko na infrastrukturę wypromować gminę i środki będą.W Konojadach jest ogłoszenie o sprzedaży gruntu i budynku pod inwestycję dojazd 1 km . Gdzie są ludzie w gminie od promocji. W radzie są radni z wieloletnim stażem i dalej startują na nową kadencję 2018- 2023. Obstawił ich 15 na wszystkie okręgi i zobaczcie; kandydat na Burmistrza wraz z kandydatami na radnych na zdjęciu śmieją się wszystkim Jabłonoszczakom w twarz. Jabłonowo opanowane przez PSL. Wstydzę się za ciebie Panie Przemku jak ktoś ze mną rozmawia. Radni to każdy ciągnie w swoją stronę ale Ty jako Burmistrz , tak dobrze w 2014 się zapowiadający. Następuje koniec kadencji powinieneś ludziom się wytłumaczyć jak chcesz w następnej kadencji to wszystko ogarnąć Ciekawe w rankingu 2018 pow. brodnickiego pod względem zadłużenia na którym miejscu jest Jabłonowo ?

Odpowiedz Cytuj
Kost 12-09-18 15:07

Kolejna świetlica remontowana. Tym razem Buk Pomorski. Przewidywany koszt to: 475 372,27 zł

Odpowiedz Cytuj


Wróć do tematów

Adres tej witryny: https://jablonowopomorskie.istrefa.com

istrefa gmina Jabłonowo Pomorskie | istrefa powiat brodnicki | istrefa kujawsko-pomorskie | istrefa Polska

Jabłonowo Pomorskie - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat brodnicki, województwo kujawsko-pomorskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 87-330


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem