Dziwne czasy z PSLu do PRLu

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 72 z 173

Ewelina 20-08-18 10:14

Pani Laube posiada wiek emerytalny i powinna odejść na emeryturę ale bez ponownego zatrudnienia.Likwidacja gimnazjum zmusiła wielu cennych nauczycieli do odejścia na
pomostowki lub zatrudniła się w innych szkołach nawet nie w naszej gminie.

Odpowiedz Cytuj
Gość 20-08-18 12:20

A, czy Urząd Pracy nie kieruje na staże to czym w takim razie się oni zajmują spijaniem kawy i odhaczaniem w wyznaczonym terminie! Urząd Pracy trzeba pogonić, aby znaleźli więcej miejsc proponujących staże. Jest jedno ale jeżeli nie będzie konkursów to w ogóle sprawy zatrudniania legną w gruzach w końcu ktoś to wymyślił, aby wszyscy mieli równe szanse na zatrudnienie jednostkach publicznych. Widocznie Górskiego to nie dotyczy i z uporem maniaka omija to. Stanowisko Burmistrza już dawno go przerosło i sprawowanie władzy traktuje jak harcerstwo nie ubliżając nikomu z harcerzy może też jako prywatny folwark. Te czasy już dawno minęły Panie Burmistrzu? Znajdzie Pan oddźwięk w tych wyborach już nie długo.

Odpowiedz Cytuj
Gość 20-08-18 12:38
Ewelina :

Pani Laube posiada wiek emerytalny i powinna odejść na emeryturę ale bez ponownego zatrudnienia.Likwidacja gimnazjum zmusiła wielu cennych nauczycieli do odejścia na
pomostowki lub zatrudniła się w innych szkołach nawet nie w naszej gminie.

A jaki specjalny przywilej ma Pani Laube skoro wzięła odprawę? dlatego, że jest radną bez radną tu też się nie sprawdziła, gdzie jej zaufali wyborcy wybierając ją jako radną. To są ludzie bez własnej samokrytyki i poszanowania ludzkiego zaufania jak ona może nam mieszkańcom patrzeć w oczy idąc ulicą?

Odpowiedz Cytuj
Gość 20-08-18 19:33

Stanowisko przerosło Obatela Górskiego. Facio był całkowicie nie przygotowany do pełnienia tak odpowiedzialnej fuchy.To bez wątpienia wina decydentów, którzy wysunęli jego osobę na urząd Burmistrza. Z nazwiska są to Panowie Sosnowski i Bober. W minionych czterech latach Górski wykazał się całkowitą niekompetencją i arogancja w stosunku do mieszkańców. To, co zrobił z finansami przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Zadłużenie wzrosło o 100% w stosunku do jego poprzednika, który też do orłów nie należał. Pomimo kiepskiej kondycji finansowej gminy i nie trafionych inwestycji, pomimo kłamstw i mamienia ludzi, został ponownie namaszczony na urząd Burmistrza. Szczyt arogancji ze strony Pana Posła Sosnowskiego i Pana Bobera. To co działacze PSL wyprawiają, by zachować intratne stanowiska jest skandalem i zachowuja się arogancko wobec nas-mieszkańców.. Musimy zrobić wszystko, aby odsunąć PSL od samorządu jabłonowskiego i wykurzyć ich z samorządu powiatowego. Na koniec -zapytajcie przy okazji radną powiatową co zrobiła dla naszego środowiska i ile razy przez całą kadencje zabrała głos na sesjach rady powiatu. Ten drugi radny powiatowy to już sam nie wie, gdzie jeszcze wycisnąć kolejną kasiorę. Jak on to wszystko ogarnia: prowadzenie warsztatu samochodowego i myjni, uczestnictwo w pracach rady powiatu, sekretarzowanie w gminie, wynajmowanie pomieszczeń na gabinety lekarskie. Czas na nowych,prężnych ludzi z odpowiednim przygotowaniem do władz powiatowych. Niech inni też sobie ponabijają kasę. Reasumując - PSL nie ma dobrej kadry do sprawowania stanowisk w samorządach.

Odpowiedz Cytuj
Rolnik 20-08-18 20:55

Popieram cie "Gościu" .PSL nie ma dobrej kadry do sprawowania stanowisk w samorządzie. Bardzo jestem zdziwiony że władze PSL desygnowały na burmistrza pana P. Górskiego . Jest to świadome działanie elit , aby w naszej gminie nic się nie zmieniło ,szło po staremu, marazm popychał marazm. Chcecie tego? W dwudziestym pierwszym wieku świat jest otwarty dużo ludzi podróżuje (szczególnie młodzi ) i widzą że może być inaczej ,normalniej mądrzej ,można zrobić rozwój gminy a nie żyć z janosikowego , można pozyskac dotacje unijne rzędu 70-80% wartości inwestycji a nie 20% . Czy inwestycją jest postawienie koszy na śmieci , postawienie ławek ? To są sprawy tak oczywiste że nawet o tym nie powinno się pisać . Uważam iż młodzi powinny się "obudzić" i wziąść sprawy w swoje ręce bo jeśli tego nie zrobią zostaną kupieni "przez kilka cukierków" to podzielą los swoich rodziców . Czy chcecie tego? Tylko proszę mi nie pisać "ludzie co wy chcecie od burmistrza za mało robi"

Odpowiedz Cytuj
Mieszkaniec 20-08-18 21:00

To jest nie możliwe iż władze PSL desygnowali Górskiego na stanowisko burmistrza Gminy I Miasta Jabłonowo Pomorskie . Jeśli to się sprawdzi pan Bober i Sosnowski nie ma mojego głosu .

Odpowiedz Cytuj
Kulturalna kultura 20-08-18 21:37

Mam pytanie ,na remont domu kultury poszły setki tysięcy złotych (nie podważam tego ,widocznie było potrzebne )to dlaczego kulturalne podwórko mieści się w miejscu gdzie ludzie i psy załatwiaja swoje potrzeby , gdzie bieda ,gdzie bród miesza się z rozpaczą. Czy mieszkańców nie można zaprosić na "salony domu kultury"?

Odpowiedz Cytuj
Sportowiec 20-08-18 21:40

Mam pytanie ,kto odpowiada za czystość TOJ-TOI na stadionie oraz przy domu kultury. Jeśli mają być w takim stanie to lepiej je zlikwidować . Żeby tam wejść to trzeba być desperatem.

Odpowiedz Cytuj
Gość 20-08-18 22:51

Ja już dawno przejrzałem na oczy i teraz to nie dam się oszukać pospolitym hasłem wypowiadanym przez PSL "czas na zmiany", bo te zmiany bokiem nam wyszły. Zmiany owszem były, ale na gorsze co z tego, że robione były drogi za jakie pieniądze to tańszych wykonawców nie było? I w taki sposób zabrnął w ślepą uliczkę i nadal nie wiadomo jakiej wielkości pozyskano dla gminy środków Unijnych, gdzie stworzył dodatkowe stanowisko. Dalej idąc, gdzie się okazuje stworzone stanowisko zostaje zlikwidowane pytanie nasuwa się czemu? skoro niby tak dużo się ich pozyskiwało, a Panią przeniesiono do Budownictwa to o co tu chodziło z tym pozyskiwaniem? Czy chodziło o ulokowanie gdzieś koleżanki partyjnej z PSL, a więc utworzono szybko stanowisko jedno osobowe? Takiego fircyka, ignoranta, kłamcy, pozoranta i aktora nie było w dziejach istnienia Jabłonowa Pomorskiego. Jeszcze ma czelność kandydować do następnych wyborów no fakt za taką kasę! Dziwne i żenujące?

Odpowiedz Cytuj
Finanse 21-08-18 22:18

Kwoty z oświadczeń majątkowych radnych Rady Miejskiej i Burmistrzów Jabłonowa Pomorskiego:

BURMISTRZ
Przemysław Górski - 147306,07zł PSL

Z-ca BURMISTRZA
Jędrzej Kucharski - 113068,13zł PSL
Suma roczna = 260374,20zł

Przewodniczący Rady
KAMIŃSKI KRZYSZTOF - 16450,00zł PSL
Rada
BERENDT MAREK - 6600,00zł PSL
BOBER BARBARA - 6600,00zł PSL
DOMBROWSKI PIOTR - 4800,00zł PSL
GACZYŃSKI MIROSŁAW - 9550,00zł PSL
GRABOWSKI WIESŁAW - 6550,00zł
JUSZKIEWICZ ALEKSANDRA - 9500,00zł PSL
KROPIEWNICKI MICHAŁ - 5400,00zł PSL
LAUBE MIROSŁAWA - 4800,00zł
ŁUKASIK KAZIMIERZ - 4200,00zł
MACIĄG ROMAN - 4800,00zł
MIKULICZ ZBIGNIEW - 6600,00zł PSL
OLSZEWSKI MARCIN - 6550,00zł
PIÓRKOWSKA KATARZYNA - 4750,00zł PSL
ŚMIGOWSKI ZENON - 4800,00zł
---
Roczny koszt Rady 85500,00zł
Suma wynagrodzeń 260374,20zł
---
Całkowity koszt roczny= 345874,20zł
Taki jest roczny koszt rządzących Miastem i Gminą Jabłonowa Pomorskiego, oraz koszt Rady Miejskiej.

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://jablonowopomorskie.istrefa.com

istrefa gmina Jabłonowo Pomorskie | istrefa powiat brodnicki | istrefa kujawsko-pomorskie | istrefa Polska

Jabłonowo Pomorskie - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat brodnicki, województwo kujawsko-pomorskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 87-330


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem