Dziwne czasy z PSLu do PRLu

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 61 z 101

Gość 30-07-18 9:24

Obcy masz rację ciekawe czy żeby w roku wyborczym takie wydatki poczynić to naprawde zadufany w sobie takie bestalęcie. Na stronie Gminy Jasbłonowa ogłasza: dyżury jaśnie Pan , a gdzie był przez cztery lata. ie miał dla ludzi czasu,, sprawozdanie za rok 2017 na co wydawane były pieniądze przy każdym większym wydatku na inwestycje 74.63 % dotację z wojewodztwa otrzymała gmina a 25.37% koszt gminy to po co kredyty , obligacje i zadłużenie zwiększone o 10 mln zł co Ty Górski mydlisz oczy ludziom bo wybory. W sprawozdaniu podaj miesiącami koszty, dotacja,wydatki gminy. bo mnie nie oszukasz. Nie mieszaj umów podpisanych i kosztorysy z wydatkami bo nikt z wyborców nie będzie bawił się w czytanie lektury. Masło maślane. Twoi poplecznicy z Rady nie czytają a myślisz że ludzie będą czytać. Podaj szczegółowo na co poniesiono wydatki z kwoty 10 mln zł. To co jest w sprawozdaniu to rok 2017 to co chcesz robić za tę kwotę w 2018 roku. Wzięto kredyt w 2017 krótkoterminowy i teraz trzeba go spłacić o co tu chodzi?. Czy ten Bednarczyk tyle kosztował fajną zrobiłeś sobie kampanię przedwyborczą za gminne pieniądze. Bo inaczej jak to zrozumieć bo przez poprzednie lata to tylko krytyka Fuksa jego nieudolność w pozyskiwaniu środków unijnych i zadłużanie gminy a co Ty zrobiłeś w ciągu jednego roku 10 mln. zł. Dalszy dług.Wszyscy Cię podsumują jeszcze trochę chociaż zmienisz partię to i tak w wyborach samorządowych wybierają osobę patrzą na nazwisko, partia to dla Ciebie żebyś nie ponosił indywidualnych kosztów. Użalasz się, że to hejt przecież to wszystko prawda jesteś osobą publiczną i co myślałeś , że masz przed sobą ludzi odstających intelektualnie. Można im ciemnotę wciskać .
Nie doceniłeś mandatu zaufania. Ludzie ci zaufali a ty co nie wart jesteś tego stanowiska. Myślisz, że jak tu przykleisz, tu załatasz to już fajnie jakie fajnie to jest zakłamywanie rzeczywistości.

Odpowiedz Cytuj
PiS obnaża prawdę 31-07-18 13:32

Przeczytałem na jablonowo.com, że w waszym Jabłonowie będą remontować dwie świetlice wiejskie, na które wydadzą z waszych podatków po 428 tys. zł na każdą. Za taką kasę można pobudować domek jednorodzinny o powierzchni pona 150 m2. Nie wiem czy to jakieś jaja, czy żyjemy w świecie mitycznym. Koto robił kosztorys z zakresu robót zaplanowanych na każdym obiekcie. Ciekawostka jest taka, że oba remonty kosztują tyle samo pieniędzy. Nie znam obiektów, ale zapewne one różnią się wielkością i aktualnym stanem technicznym. Śmiem twierdzić, że wszystko jest szyte grubymi nićmi. Jesteście gmina bardzo zadłużoną, a taka rozrzutność finansowa poraża. Gdzie w waszej radzie Komisja Rewizyjna, gdzie Przewodniczący Rady, gdzie członkowie komisji finansów ? Ludzie opamiętajcie się i nie dajcie sobie marnować waszych-społeczeństwa pieniędzy. Wami rządzą nieudacznicy i chyba jakies dziwne układy koleżeńsko-biznesowe. Kto zarobi na takich zajefajnych remontach, to pytanie najbardziej mnie nurtuje. Może ktoś z was zna na nie odpowiedz.

Odpowiedz Cytuj
234 31-07-18 13:51

Za oba remonty zapłacą 856 tys. zł Masz rację, że dotychczasowe świetlice powinni zburzyć i za taką kasę pobudować od podstaw dwa nowe obiekty.

Odpowiedz Cytuj
Konstruktywny Krytyk 31-07-18 17:33

Za niewiele większe pieniądze Burmistrz Radzynia Chełminkiego popudował nowe kryte lodowisko, co po niedługim czasie okazało się najlepszą inwestycją. Lodowisko cieszyło się w zeszłą zimę taką popularnością, że Włodarze Radzynia byli zmuszeni ograniczyć wstęp dla mieszkańców niektórych Gmin w tym Jabłonowa. To jest dopiero przykład idealnie trafionej inwestycji, która dodatkowo przynosi całkiem spory dochód dla Gminy Radzyń Chełmiński. A u nas inny świat, zderzamy się ze skrajną niegospodarnością gdzie Szanowny Burmistrz lekką ręką wydaje 850 tysięcy na remont dwóch świetlic wiejskie, które otwierane są 2,3 może 5 razy do roku i tylko generują koszty. Gratuluję naszym Włodarzom oryginalnego toku myślenia. Coraz częściej słyszy się Szanowny Burmistrzu i Wysoka Rado, że jesteście pośmiewiskiem na całe Województwo.

Odpowiedz Cytuj
Mieszkanka 31-07-18 18:44

Są wśród radnych ludzie wykształceni i prowadzący swoje prywatne biznesy, a także dobrze prosperujący rolnicy. Jak im nie jest wstyd, że dołożyli swoją łapę do nietrafionych inwestycji i kolosalnego zadłużenia. To są ludzie o dwóch obliczach, a co najgorsze n9ie szanują naszych samorządowych środków. Nie dziwmy sie Burmistrzowi, że jest zacofany w myśleniu ekonomicznym. Pochodzi ze środowiska, w którymbyło brak poszanowania pieniądza publicznego. Od kogo chłopisko miało sie nauczyć gospodarności ? Jedno jest pewne, że musi przyjść nowa ekipa, która zrobi audyt we wszytkich dziedzinach gospodarowania gminą. Burmistrz i radni są naszymi przedstawicielami w samorządzie i sprawują mandat przez okres kadencji. Jak się nie sprawdzili musimy ich wyrzucić i wybrać nowych. Do listopadowych wyborów już niewiele czasu.

Odpowiedz Cytuj
Konstruktywny Krytyk 31-07-18 18:49

Nie dość, że Lodowisko w Radzyniu zarabia to przy okazji super promuje Gminę naszych sąsiadów. A u nas Szanowny Byrmistrz, tygrys strategicznego działania, umyślił sobie przez ostatnie 4 lata nasze Miasto i Gminę wypromouje własnym wizerunkiem. Naprawdę promocja godna pożałowania i z góry skazana na porażkę.

Odpowiedz Cytuj
Gość 31-07-18 18:52

A ja myślę że radny Marek powinien wiedzieć ile kosztuje budowa domu mieszkalnego bo niedawno go wybudował, powinien się dokładnie przyjrzeć kosztorysom bo za ponad 400000zl to można wybudować nowy dom. Wiadomo że świetlica w Buku Pomorskim to jego okręg wyborczy, pewnie dlatego siedzi cicho

Odpowiedz Cytuj
XdXdXd 31-07-18 19:23

Proponuje aby ktoś z tego forum startował na Burmistrza.

Odpowiedz Cytuj
ONA 31-07-18 20:40

W Kwaszynie w ubiegłym roku wybudowano nową świetlicę wiejską za 325 tysięcy złotych. Co u licha robi idiotyczna rada, czy oni mają w głowach zamiast mózgu sieczkę. Przecież radni budowali w ostatnich latach domy i wiedzą ile to kosztuje. Niech poszperają w necie, a dowiedzą się ile gminy wydają kasy na takie obiekty.

Odpowiedz Cytuj
Miro 31-07-18 21:07
XdXdXd :

Proponuje aby ktoś z tego forum startował na Burmistrza.

Głowę Ci daję, że na pewno będzie.

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://jablonowopomorskie.istrefa.com

istrefa gmina Jabłonowo Pomorskie | istrefa powiat brodnicki | istrefa kujawsko-pomorskie | istrefa Polska

Jabłonowo Pomorskie - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat brodnicki, województwo kujawsko-pomorskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 87-330


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem