Dziwne czasy z PSLu do PRLu

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 56 z 101

Gosc 20-07-18 21:15

Jednak jakoś jest wybierany. Sami pewnie na niego głosowaliście XD

Odpowiedz Cytuj
Gość 20-07-18 21:50

Podobno nieoficjalna lista już istnieje na Burmistrza.

Odpowiedz Cytuj
Wyborca 20-07-18 23:12

Przyznaję się, że w poprzednich wyborach głosowałem na obecnego Burmistrza. Z tego powodu jest mi ogromnie wstyd i mam potwornego kaca moralnego. Jak mogłem się nabrać na frazesy i kłamstwa opowiadane przez Górskiego i jego mentora politycznego Pana Bobera. Mijają cztery lata rządzenia przez tą zgraję nieudaczników i efekty ich pracy są tragiczne. Zwiększenie zadłużenia do maksymalnego poziomu, kumoterstwo i kolesiostwo, brak profesjonalnej kadry w Gminie to tylko kilka powodów, dla których musimy zrobić wszystko, aby pozbyć się tych szkodników z samorządu Jabłonowa, dla dobra nas i naszych dzieci. Arogancja Górskiego w stosunku do pracowników i mieszkańców przekroczyła standarty, jakie obowiązują w państwie prawa. Pan Górski nie może przez następne pięć lat pobierać 12 tys. złotych miesięcznie za nieróbstwo i niekompetentne zarządzanie gminą. Tych staruszków w radzie musimy odstawić na "emeryturę" Każdy, kto wystartuje w wyborach na burmistrza będzie lepszym gospodarzem jak obecny. To co zrobił Górski i jak się zachował podczas uroczystości odsłonięcia pomnika Matki Karłowskiej jest pożałowania godne i świadczy o całkowitym braku intuicji i oczywiście jego totalnej głupocie. Taki człowiek o ograniczonych horyzontach myślenia nie może rządzić dość dużą gminą i miastem.

Odpowiedz Cytuj
Gość 21-07-18 9:08

W pełni się zgadzam ,otwórzcie zdjęcia gdzie stoi Górski i się chwali ,że planuje poszerzenie drogo do Góral, zatoczkę przebudować i drogę ul. Kościuszki. Wnioskować można za przyklepanie wniosku o dalszy kredy i zadłużenie gminy odpłaca się radnym z jego ugrupowania. Są ludzie którzy popierają i mówią za coś trzeba coś zrobić. Z podatnikow to za mało. Górski to przez cztery lata tylko wydawał a nic nie zrobił aby dochody zwiększać. Wiadomo,że "z pustego to i Salomon nie naleje". Górale Pan radny powiatowy, Konojady Pan radny Łukasik, ul Kościuszki Pan radny Gaczyński , a ul. główna która najbardziej wymaga remontu jest w użytkowaniu przez użytkowników z miasta i gminy . Burmistrzu Górski przedstaw kosztorys wydatków na powyższe drogi w porównaniu do ul. Głównej. w których współfinansuje również powiat.Zawsze krzyczałeś w gminie i do ludzi ,że Pan Fuks zadłużył gminę bo wniosków nie składał o fundusze unijne. Co Ty zrobiłeś przy pomocy tych niby środków unijnych jeśli są , że zadłużyłeś gminę do 22 mln zł. Ty się nawet n radnego nie nadajesz powinieneś się nauczyć jak zarządzać . Cieszyłeś się po roku , że zmniejszyłeś zadłużenie w gminie ale juz następnego roku utopiłeś gminę. W planach masz ocieplać świetlice podpisujesz umowy i jescze się dajesz fotografować , chyba naprawdę z Tobą coś jest , na jedne wydajesz pieniądze z zaciągniętego długu a w Mileszewach bo Ci nie odpowiada radny zamykasz . Pytam cz to są najważniejsze wydatki. To jest tylko zwykła kiełbasa przedwyborcza. Fachowców się pozbyłeś bo oni by opracowali szacunkowo co się opłaca. Młodziki ci nie podskoczą. Buchalski Marek wie co to za wydatki bo on w tym temacie i wykształcony i ma doświadczenie ale ty niedouczony bez doświadczenia" mądralo " nie zapytasz się go bo on jest Ci solą w oku. Ja już widzę jak puchniesz, że nie możesz mu nic zrobić. Dom Kultury remont bieżący rozumię ale rozbudowa po co na co taki koszt. To wszystko kwalifikuje się do Twojego rozumowania bez przygotowania menadżerskiego. zobaczymy co będzie dalej. wybory sie zbliżają, ale nie za wszelką cenę i doprowadzanie gminy do Ruiny.

Odpowiedz Cytuj
PiS obnaża prawdę 21-07-18 19:51

Nasz Kochany Burmistrzunio i jego klakierzy wydają lekką ręką na remonty dwóch świetlic wiejskich 856 tys. złotych. Na każdą świetlicę podpisano umowę na dokładnie 428 tys. złotych. Zakres robót to docieplenie i kosmetyka środka oraz ogrzewanie. Za taką kasę to w każdej wsi można by kupić nowy budynek na świetlice, a istniejące obiekty zburzyć. Nie mam pojęcia, kto robił kosztorysy na taki zakresrobót, bo to ogromne kwoty. Dorabiają sie tylko wykonawcy i o dziwo zawsze ci sami /patrz remont świetlicy w Szczepankach/. Czy to zbieg okoliczności i przypadek czy coś innego ? Jak można wydać tyle kasy na remonty dwóch świetlic skoro gmina jest na maksa zadłużona. Kiełbasa wyborcza w pełnym wykonaniu tyle, że za nasze wspólne pieniądze. Nasz włodarz chyba oszalał, a radni oślepli i ogłuchli.Ta sama kasa na dwa remonty tpo chyba jakieś jaja. Przecież na pewno zakresy prac są różne bo świetlice różni metraż. Wszystko jest szyte grubymi nićmi.

Odpowiedz Cytuj
Mieszkańcy 21-07-18 21:53

I bardzo dobrze że wydali na remonty. Bo poprzednia rada i burmistrz to umieli zrobić remont świetlicy w nowej wsi która zaraz się rozpadala też przez kolezenskie firmy Pana byłego kierownika od budownictwa. Nic nie robili na naszych ŚWIETLICACH sami my mieszkańcy musieliśmy robić. Kasy zawsze brakowało. Przepraszam jeszcze remont w budzuszewie. Tylko nie wiem po co skoro sołtys i jego rodzinka tylko tam rządzą. Czyli Nasz PIS i ich kolędy. Masakra.

Odpowiedz Cytuj
Do mieszkańcy 22-07-18 6:53

Co ci przeszkadza, że w Budziszewie spotykają sie w świetlicy zwolennicy PiS. Nikt rozsądny nigdy by takich bzdur nie wypisywał. Nie można dzielić ludzi ze względu na sympatie polityczne. Ja nigdy bym na forum nie napisała, że w Nowej Wsi czy innej wsi korzystają ze świetlicy zwolennicy PSL. Napisz po prawdzie ile razy w roku jest wykorzystywana świetlica w twojej wsi. Na pewno można to policzyć na palcach jednej ręki. Jak już robi się imprezę, to dla określonej grupy koleżanek i kolegów. Czyli są to świetlice dla kolesi i raz do roku na zebranie wiejskie. Czy warto inwestować tyle kasy dla kilkunastu ludzi we wsi. Niech spotykają się na imprezkach w domach. Z tymi świetlicami będzie tak jak z domem kultury w Jabłonowie. Wpakowali ponad 1 mln w remont i niewiele sie dzieje. W soboty po południu buda zamknięta bo pracownica chałturuje na weselach. W niedzielę też można klamkę pocałować, a w poniedziałki mają wolne za soboty i niedziele. To jakieś jaja, bo gdzie mamy się spotykać jak mamy wolny czas ? Potem mają do nas pretensje, że w soboty wieczorem i niedziele jest głośno na Głównej. Siedzimy na schodach i sączymy browarki dla zabicia czasu. Nikt o nas młodych nie pomyślał,żeby zrobić imprezkę, byśmy mogli w kulturalny sposób spędzić czas. Jesteśmy sami temu winni, bo miastem rządzą ludzie w nim nie mieszkający. Mają nas w nosie. Po robocie wsiadają w samochody i jadą do Brodnicy czy do Grudziądza - tam gdzie mieszkaja. W dużych miastach są fajne imprezy więc ini się nie nudzą. Dobrze, że w tym roku są wybory to chociaż sprowadzili nam Bednarka. Trzy lata mówli, że brak kasy, a w tym roku zadłużyli się na maksa, ale na dni Jabłonowa kasa się znalazła, czyli przez trzy lata nas oszukiwali i wciskali kit. Jak Wybierzemy Górskiego na następną kadencję, to dni miasta będą z pompą za pięć lat/ w kolejnym roku wyborczym/. Od wciskania kitu to oni są znakomici, ale my młodzi ludzie nie damy sie omamić i tym razem pójdziemy do wyborów.

Odpowiedz Cytuj
Matka z Budziszewa 22-07-18 6:59

Tak zwolennicy PIS a Na zajęcia dla dzieci sołtys niestety nie miał czasu otworzyć. Wszędzie były zajęcia w ferie oprócz budziszewa. Tak się nie robi. Czas na zmianę soltysa

Odpowiedz Cytuj
Janek 22-07-18 7:13

A myślałem że PIS jest za polityka rodzinna czyli dziećmi.

Odpowiedz Cytuj
2345 22-07-18 7:44

Nigdy nie byłem zwolennikiem PiS. Powiem tak, że będę głosował na nich w następnych wyborach ponieważ jest to pierwsza partia w ostatnich kilkudziesięciu latach, która realizuje swój program wyborczy. Można się z nim zgadzać lub nie, ale są konsekwentni i realizują punkt po punkcie to co zapowiadali. To przeciwieństwo poprzedników czyli PO i PSL. Działacze z tych partii dużo obiecywali i nic nie załatwiali dla ludzi. Przykład z Jabłonowa pierwszy z brzegu jak Bobrowa oświadczyła, że jej mąż załatwił gaz dla Jabłonowa. Minęły cztery lata i jak nie było gazu tak nie ma.Jak sie przeczyta program Wyborczy Górskiego i porówna z realizacją to dopiero są jaja. On z nas po prostemu zakpił. Myśmy uwierzyli w jego dyrdymały. Ludzi, którzy dużo obiecali i nic nie realizują trzeba nazywać prosto - to są kłamczuchy wyznający zasadę - " po trupach i do celu. Nabić sobie kasiorę, pobudować za nia chałupę, pośmiać się z wyborców, że są głupkowaci, spakować po kilku latach walizki i spieprzyć do Brodnicy.

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://jablonowopomorskie.istrefa.com

istrefa gmina Jabłonowo Pomorskie | istrefa powiat brodnicki | istrefa kujawsko-pomorskie | istrefa Polska

Jabłonowo Pomorskie - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat brodnicki, województwo kujawsko-pomorskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 87-330


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem