Dziwne czasy z PSLu do PRLu

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 45 z 101

Pracownik 09-07-18 23:20
Gość :

Co ma wspólnego koło u wozu jak koń zdechł tak wyglądają twoje wpisy to czas przeszły. Następny czas teraźniejszy jest taki, że zatrudnił swoją koleżankę radczynię i co też za dużo powiedziała i już nie pracuje, ciekawe jak go oskarży o mobbing to aż się mocno zdziwi. Ciekawe to też chodziła po sklepach i lumpeksach wg twojego toku rozumowania i jak trzeba będzie z własnej kieszeni zapłacić dużo pieniędzy dopiero będzie rozczarowany jaka to krzywda się stała. Właściwe to ma z czego działkę sprzedał i oszczędności posiada to może starczy pieniędzy, a nie są to małe kwoty za mobbing. Będzie próbował żerować na ludzkiej litości jak już to robił poprzednio o wypadku, że jest szykanowany przez konkurenta wyborczego. Bardzo ciekawe zjawisko i praktyki uskutecznia, a to w końcu obróci przeciwko Górskiemu czkawką w przyszłych wyborach taka jest prawda i tego już nie zmienisz. Z kijem daleko się nie zajedzie, bo kij ma zawsze dwa końce, a po drugie inteligentem to trzeba się urodzić by egzystować wśród i z ludźmi. A jak jesteś taki mądrala to sam sobie zmień pracę.

Ona to akurat do sądu z nim isc powinna. Ja bym nie odpuścił bo pracowałem z nią. Bardzo w porządku. A Górski potraktowal ja na koniec jak gowno. Zresztą jak każdego z kim jest mu nie po drodze bo "na mieście usłyszał że ktoś o nim źle coś powiedzial".

Odpowiedz Cytuj
Ona 10-07-18 0:08

Porządek to należy zrobić z tymi co nie mają co robić tam w urzędzie. Cały czas się dziwię że trzyma tam takie zmije. Bo dość solidne i rzetelne informacje są tu na forum. A nie kazdy ma wgląd w dane. Może to żona jednego ze zwolnionych pracowników.

Odpowiedz Cytuj
PiS obnaża prawdę 10-07-18 7:21

Może to krowa lub teściowa ? "Ona - czy ty się dobrze czujesz, czy przypadkiem nie masz gorączki lub okresu? Info, o których piszą forumowicze, to rzeczy znane każdemu jabłonowiakowi. O tematach poruszanych na tym forum mówi ulica i są tematem spotkań towarzyskich. Faceta przerosło stanowisko, bo myślał, że ludzie to klocki lego, które można układać. Tymczasem każdy człowiek ma określoną wrażliwość, swoją dumę i godność. Pracownik nie jest szmatą, by nią wycierać podłogę. Skandaliczne zachowania Górskiego w sprawach kadrowych świadczą o wyniesieniu złych nawyków z domu rodzinnego oraz naśladowaniu swojego Idola z PSL. Życie jest brutalne, a karty zawsze się odwracają. Tak będzie w tym naszym jabłonowskim grajdołku. Na koniec Pan Górski pozostanie sam jak kołek, bo w szybkim tempie jego lizusy się od niego odwracają, widząc, że traci szanse wyborcze . Dwulicowcy, jak tyko zwęszą, ze kto inny ma szansę wygrania wyborów, przykleją się do nowo kreowanej osoby. Kakiemu obatelowi jak nasz przywódca będzie ciężko w robieniu dalszej kariery i zarabianiu dużego szmalu. Jedyna rada dla niego to starać się w dzień i w nocy o świadczenia 500 +, by dalej godnie żyć. Przypomnę ,że ten socjal wymyśliłoPiS, które tak często Górski krytykował na swoim blogu i rozmowach wśród znajomych i pracowników.

Odpowiedz Cytuj
Gość 10-07-18 9:30

Ciekawi mnie jak Ci było miło , jak przeżywałeś kiedy poprzednia władza się na Tobie poznała i Cię pogoniła bo ja pamiętam. Co to jest " prywatny folwark - będziesz mnie pouczał to fora ze dwora". Tak postępuje Burmistrz przykro się na to patrzy. Latali po lumpeksach i po ulicy. Człowieku przecież w tych czasach pracowałeś jako młodziak " przytyka kocioł garnkowi". Może latali ale robota była zrobiona, byli sami fachowcy była to jedna wielka rodzina, nikt na nikogo nie donosił i nikt nikomu palca nie trzymał żeby tylko nie wylecieć. Opluwałeś poprzednika ale żeby mu dorównać to trzeba z intelektem i na tak wysokim poziomie się urodzić. Studia tu nie pomogą trzeba być człowiekiem i żyć z ludżmi
a nie bawić się w mobbing i despotyzm. Cienko widzę Twoją przyszłość w XI/2018. Jabłonowo to też jest WIELKA RODZINA i nie pozwolą sobie aby ktoś pluł na nich. Jak mogłam się na Tobie nie poznać !! , że tak cierpisz na samouwielbienie dlatego wszelkie uwagi do Ciebie są nie do przyjęcia a szkoda bo może by Cię czegos nauczyły. Wizerunkowo, intelektualnie , kultura osobista , odzywki " nie do podrobienia." Nie mogę strawić jak ja mogłam się tak pomylić ale to się odrobi.
Szkoda mi tylko ludzi i ich zdrowia których już nie ma w UGiM i tych co pozostali ale nie LIZUSÓW. Ktoś napisał "kij ma dwa końce " . Boże Fuks to był szef (mądrość, wiedza, kultura, intelektualnie wysoki poziom) dla Ciebie za wysokie progi. Przez Twoje postępki obrywa się P.Boberowi na pewno żałuje że się również na Tobie nie poznał bo by Cię pogonił. Nie obrażaj się bo ktoś powinien Cię sprowadzić na ziemię. Te ludzkie łzy odbiją Ci się czkawką. Zastanów się nad sobą. Ludzie czytają to forum. Jesteś osobą publiczną czas na samoocenę z dystansu a nie samouwielbienie chociaż już zapóżno. Tyle zła, zakłamania i podłości to żaden szef nie wniósł do Urzędu i Jabłonowa co Twoja osoba. Ludzie Cię już ocenili no i ja też. Nic nie zrobiłeś dla ludzi Jabłonowa.Wyludniłeś miasto.
Gdzie dla ludzi praca, gdzie zakłady co z młodzieżą (miasto emerytów) których bardzo szanuję ale taka prawda. Oj przepraszam zadłużyłeś bardziej to Ci się udało!!! Nie uśmiechaj się słodko tylko OGARNIJ SIĘ albo zrezygnuj.
Zwoływanie 40 ludzi na kampanię przedwyborczą (bo co tam robiła żona) gratulacje takie poparcie będziesz miał jak dobrze pójdzie na wyborach.
Z O B A C Z Y M Y

Odpowiedz Cytuj
Gość 10-07-18 12:16
Ona :

Porządek to należy zrobić z tymi co nie mają co robić tam w urzędzie. Cały czas się dziwię że trzyma tam takie zmije. Bo dość solidne i rzetelne informacje są tu na forum. A nie kazdy ma wgląd w dane. Może to żona jednego ze zwolnionych pracowników.

Porządek to musisz zrobić wokół siebie, z czarnego. A jak jesteś inteligentna to się domyślisz o co chodzi, ale w co wątpię? Jesteś wielka w podlizywaniu w tym urzędzie, ale niskiego wzrostu ze skutkiem ujemnym. Nie trzeba mieć wglądu w dane, a prawda zawsze wyjdzie na jaw, a i czas robi swoje! Wiem bardzo dużo i nie jestem pracownikiem tego Urzędu. Doszukiwanie się winnych wśród pracowników tak, to tylko widzę dwie osoby ciebie i Burmistrza. W rozmowie z byłym budowlańcem i co usłyszałem to można tylko powiedzieć, że jakieś animozje osobiste Górskiego i to iż może ktoś być mądrzejszy od samego Guru. Tak są jednak tacy wśród ludzi na tej ziemi, a nie tylko głupcy? nie ubliżając nikomu. A ciekawostką jest to, że ów budowlaniec nie był ani dnia bez pracy to komu zaszkodził Górski. Dobry fachowiec jest ceniony na wagę złota, a nie tacy jakich Pan uważa za fachowców. Panie Górski niech sobie Pan to uświadomi w końcu i błędne koło się zamyka, a fachowiec to człowiek który jednak posiada wiedzę. Pytanie jest takie to komu tym postępkiem (animozją) Pan zaszkodził stwierdzam, że samemu sobie?, ale głupotą!

Odpowiedz Cytuj
Pracownik 10-07-18 22:42

Wszyscy wiedzą Górski że masz fobie na punkcie tego forum. Na spotkaniu czy nawet w trakcie rozmowy przewijasz strony i aż puchniesz z wściekłości. Nie muszisz pisać o nas na forum "nieroby" mówisz nam to codziennie ponizajac i zastraszajac. Nikomu nie życzę takiego szefa. Co innego bać się kogoś merytorycznego a co innego zakompleksionego goscia któremu wydaje się że szukając na wszystkich haki i czekając aż powinie ci się noga jest panem i władcą. Używaj sobie na nas jeśli twoja próżność dzieki temu rośnie. Mam nadzieję że kiedyś ktoś traktować tak będzie Ciebie

Odpowiedz Cytuj
Konstruktywny Krytyk 12-07-18 12:17

Dzięki temu forum wiemy już wszyscy, że w konsekwencji nieodpowiedzialnego i nieracjonalnego zarządzania finansami przez Burmistrza Przemysława Górskiego prognozuje się , że zadłużenie naszej Gminy na koniec 2018 roku wzrośnie do niebotycznych rozmiarów 21,5 mln złotych co stanowiło będzie 57,1 % dochodów. Problem jest dość poważny bo znajdujemy się na granicy samorządowego bankructwa, gdyż ustawowy limit zadłużania dla samorządów wynosi 60%. Myślę, że mieszkańcy Miasta i Gminy wyciągną z tego logiczne wnioski i listopadzie br. wybiorą nowe władze, które niestety będą musiały zmierzyć się z tym problemem i poszukać mechanizmów jego rozwiązania chociażby poprzez wprowadzenie oszczędności w administracji. Mam w tym miejscu na myśli likwidację stanowiska zastępcy Burmistrza. Moim zdaniem stworzenie stanowiska zastępcy Burmistrza nie wynikało z potrzeb administracyjnych Urzędu lecz było następstwem układu koleżeńsko-partyjnego PSL-u w Jabłonowie. Obecna kadencja pokazała dobitnie, że jest to zupełnie jałowe stanowisko, ponieważ zastępca dubluje obowiązki Burmistrza. Uważam też , że w tak małej Gminie jak nasza dla dobrze przygotowanego Burmistrza z doświadczeniem menedżerskim w zarządzaniu kolektywem ludzkim w zarządzaniu finansami i majątkiem publicznym stanowisko zastępcy jest zupełnie niepotrzebne. Jednak nasz Burmistrz konsekwentnie utrzymuje to stanowisko, co potwierdzałoby fakt, że jest kompletnym żółtodziobem jako menedżer. Teraz pytanie jaki jest całkowity koszt utrzymania zastępcy Burmistrza i ile nasz Gminny budżet zaoszczędziłby na likwidacji tego stanowiska. Odpowiedź znalazłem w Biuletynie Informacji Publicznej na oficjalnej stronie Urzędu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie. Pan zastępca upublicznił tam swoje oświadczenie majątkowe za 2017 r., z którego wynika, że 2017 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie zarobił 113.068,13 zł. Do tej kwoty należy doliczyć roczne koszty pracodawcy w wysokości w 11.364,28 zł, czyli roczny koszt utrzymania zastępcy Burmistrza wyniósł 136.371,36 zł. Likwidując bezproduktywne stanowisko zastępcy burmistrza nasza Gmina zaoszczędziłaby w przyszłej 5-letniej kadencji 681.856,80 zł. Myślę ,że przedstawione fakty i propozycja oszczędności daje dużo do myślenia, jednak reszta należy do mieszkańców. Jedno jest pewne, jeżeli w listopadzie br. społeczeństwo Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie pozwoli dalej rządzić panu Górskiemu, to możemy zapomnieć o takich oszczędnościach. Pozdrawiam przytomnie myślących.

Odpowiedz Cytuj
Pr 13-07-18 0:07

Wiadomo że Górski nie miał żadnego doświadczenia i bal się samodzielnie ciągnąć ten wózek. Blade pojęcie o zarządzaniu o zatrudnianiu o oświacie nie mówiąc o innych aspektach. Ktoś starszy i z doświadczeniem był mu potrzebny by nim sterować. A że wybrał sobie goscia bez kręgosłupa który zakładam że byłoby mu obojętne czy zastępuje kogoś z PSL SLD Partii Zielonych czy Przyjaciół Piwa bo zależy mu tylko na dociagnieciu do emerytki inna kwestia. Wszyscy wiedzą że jeszcze za rządów Fuksa układał się z Górskim to jak ocenić takiego człowieka ?i jak to świadczy o Burmistrzu że ktoś taki jest jego prawa ręka?

Odpowiedz Cytuj
1234 13-07-18 7:23

listopad będzie miesiącem przełomowym w dla Jabłonowa i Gminy. Jak nie odsuniemy od koryta wszystkich radnych i burmistrza /z jego przydupasami/. to kolejne lata będą stracone. Jak się powiada w miasteczku, dostanie nazwę miejscowości emerytów i rencistów. Jest jeszcze szansa na całkowitą wymianę radnych i burmistrza. Każda nowa ekipa będzie lepsza jak ci staż wyżeracze i cwaniacy nabijający swoje portfele, którzy za nic mają społeczeństwo i ich codzienne problemy.

Odpowiedz Cytuj
Gość 13-07-18 22:10

21.5 mln zł zadłużona gmina: gdzie jest Skarbnik, radni ,komisja finansów, komisja rewizyjna. Tak rządzą w Gminie jak rządzili ich poplecznicy w latach 2007 - 2015. Jak się to wszystko widzi i słucha tych na sesjach to krew zalewa biją pianę i łapki podnoszą. Już dawno powinni mu zabronić na takie rządy i zadłużanie. Burmistrz spod ciemnej gwiazdy nieudacznik zadłuży jeszcze bardziej weżmie swoje 4 litery i ucieknie . Nie powinniśmy mu pozwolić żeby
wogóle startował na drugą kadencję zanim się nie rozliczy z czego spłaca dług , gdzie jest RIO że przepuszcza uchwały finansowe bo dochody tylko z podatku rolnego bo zakładów nie ma , ta mała przedsiębiorczość przecież to kropla rosy bo o kropli wody w morzu to za dużo. Wydatki na utrzymanie gminy i wynagrodzenia pracownicze (pseudo kierowników narobił) to są przecież koszty. Wydatki na Dom Kultury tak wielkie po co rozbudowa wystarczyłby remont i tak się nic nie dzieje. Ten Górski to taki niewypał " każdy inny aby nie on" Zresztą on mieszka w Brodnicy niech zawczasu poda się do dymisji. Taki " DŁUG" !!!

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://jablonowopomorskie.istrefa.com

istrefa gmina Jabłonowo Pomorskie | istrefa powiat brodnicki | istrefa kujawsko-pomorskie | istrefa Polska

Jabłonowo Pomorskie - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat brodnicki, województwo kujawsko-pomorskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 87-330


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem