Dziwne czasy z PSLu do PRLu

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 4 z 173

Mieszkaniec 19-03-18 21:50

Na oficjalnej stronie Jablonowa zaproszenie na droge krzyżowa przez miejscowego dziekana, to jestem w stanie zrozumieć ale także zaprasza burmistrz i przewodniczący rady co dla mnie jest apsurdem.Sprawy kościoła to jedna sprawa a pracownicy gminy zupełnie inna, i nie powinno to byc łączone, zrozumiał bym jak by dziekan zapraszal z proboszczem z zamku a tak? Definitywnie czas na zmiany na ludzi mniej obłudnych i myślących o dobru gminy a nie o karierze politycznej. Jeżeli nasi panowie sa tak bardzo wierzący niech modla się bez rozgłosu.

Odpowiedz Cytuj
Jabłonowianin 20-03-18 7:13

To, że Pan Górski zaprasza na drogę krzyżową jeszcze można wytłumaczyć w prosty sposób. Ten najwierniejszy katolik, nic nic w życiu nie potrafi dobrze robić. On urodził się z przesłaniem "będę Burmistrzem i politykiem". Ma cechy, które go wyróżniają, by pełnić zaszczytne funkcje, tj.lekkość kłamania i manipulowania ludzmi. W nosie ma obateli, liczy się tylko stołek i kasa. Ten drugi Pan Kamiński jest przez Górskiego lekceważony i nisko ceniony, bo nawet nie zaproponował dotychczasowemu Przewodniczącemu objęcia funkcji po wygranych przez PSL wyborach. Ten jednak liczy na cud i wchodzi w cztery litery miejscowym pasibrzuchom. Na stronach jablonowo.com zamieszczono informację o stanie zadłużenia gminy. Nie wiem kto jest autorem tej "produkcji". Należy temu komuś serdecznie podziękować, że napisał prawdę, z której wynika jednoznacznie, że zadłużono gminę na potrzeby kampanii wyborczej. Przecież w tle jest następna perspektywa unijna z funduszami dla środowisk wiejskich. Jak po 2020 roku będziemy mogli korzystać z kasy, jak nie będziemy mieli forsy na wkład własny? Burmistrz ze swoją świtą celowo zrobili gigantyczne zadłużenie, bo mają świadomość, że jak ich wybiorą na następne 5 lat - będą siedzieć w radzie i pierdzieć w stołki, a kas co miesiąc sie przyda na waciki.. Zmiany to powinno być najbardziej popularne hasło, aktualne do tegorocznej jesieni.

Odpowiedz Cytuj
OMG 20-03-18 8:15

Burmistrz zaprasza nas na "drogę krzyżową" , a my w zamian za jego polityczną obłudę, zakłamanie , niespełnione obietnice (a było ich wiele) oraz wtykanie polityki w sprawy duchowe powinniśmy na jesieni pokazać mu "krzyż na drogę".

Odpowiedz Cytuj
Gosc 20-03-18 9:15

Czytam forum na Jabłonowo com i nie dowierzam temu jaką dał odpowiedz pan burmistrz. Zastanawiam się który z nas nie zna się na matematyce(nie mówię o ekonomi bo to wyższa półka) . Jak można bez mrugnięcia okiem opowiadać takie dyrdymały że obecnie(na koniec roku) jest zadłużenie 21zł milionów ale w 2026 roku będzie 10 milionów zł. Cy ktoś tu jest cudotwórco ? Jest takie stare powiedzenie że z pustego to i Salomon nie naleje . Jak można spłacić zadłużenie nie mając zaplecza( przemysłu) ,dochodu. Z tego wynika (jeśli pan burmistrz wygra wybory jesienią) że rada i pan burmistrz aby pozyskać pieniądze do budżetu gminy podniesie nam podatki!!! INNEGO WYJŚCIA NIE MA!!! Jeśli chodzi o drogę krzyżową od tego jest ks. proboszcz ,burmistrz ma inne CELE a może pomylił się z powołaniem? Sam Pan Jezus powiedział ODDAJMY TO CO BOSKIE BOGU A CO CESARSKIE CESARZOWI.I niech tak pozostanie.

Odpowiedz Cytuj
Dwa oblicza? 20-03-18 9:49

Burmistrz cały czas manipuluje i przedstawia zadłużenie po poprzednich władzach, by zmydlić oczy i robi skalę porównawczą tylko nigdy nie przedstawi ile pozyskał środków zewnętrznych od momentu zatrudnienia Pani Wejnert Snopek. Czyżby były to tak małe kwoty, że nie ma się czym pochwalić? Skoro tak dużo wpłynęło tych środków to moje pytanie jest takie czemu zlikwidował stanowisko do pozyskiwania środków unijnych i Panią awansował na stanowisko zastępcy referatu budownictwa. Jak można się domyśleć, iż ta Pani ma i posiada kilka ukończonych fakultetów także z dziedziny budownictwa to jest zdolniejsza od Burmistrza i marnuje się w tym magistracie. Za pewne jest fakt taki, aby zwiększyć pobory miesięczne dla tej Pani i robi się przesunięcie na zastępcę bez procedury konkursowej? Rządy Burmistrza to są takie, że trzeba maksymalnie wyprowadzić pieniądze, czy to w postaci celowego zadłużenia gminy, a także wyprowadzenia środków na płace pseudo urzędnikom. Żenujące te postepowanie Burmistrza, ciekawe co mówi na spowiedzi przed konfesjonałem też kłamie, a niby taki zagorzały katolik?
Czy może ma dwa oblicza lub więcej?

Odpowiedz Cytuj
OMG 20-03-18 13:20

W odpowiedzi Kogoś na temat zadłużenia naszej Gminy czytamy cyt.
"majątek gminy został w dużej mierze w poprzednich latach wyprzedany". I znowu ktoś lekką ręką dosyć ciężkie słowa rzuca. To może niech ta osoba wskaże co do litery jaki to majątek został rozprzedany. Jestem bardzo ciekawy ile tego Gminnego majątku było. Wydaje mi się,że to nic innego jak kolejna polityczna manipulacja i kombinatorstwo ze strony Burmistrza aby winą za obecny stan zadłużenia Gminy obarczyć poprzedników. Niestety tak potrafią tylko robić słabi i nieudolni menedżerowie, którzy nie mają konstruktywnych argumentów na swoją obronę. Taka jest prawda.

Odpowiedz Cytuj
Mileszewy górą 20-03-18 15:52

Na hucznym otwarciu "NOWEJ ŚWIETLICY" w Mileszewach było kilkoro mieszkańców tej wioski. Pozostali uczestnicy tej żenującej uroczystości przybyli zapewne autobusem z Jabłonowa na wyrażne polecenie Górskiego. Jesteśmy ciekawi ile zapłacił właścicielowi lokalu za jego użytkowanie ? Poczekaj chłopie do listopada, a zdziwisz się ile dostaniesz głosów w wyborach na Burmistrza. Nasza wtym głowa, aby nasi mieszkańcy dali czerwoną kartkę /mieszkańcowi Mileszew/.

Odpowiedz Cytuj
ONA 21-03-18 7:29

Na stronie Jablonowo.com, sznowny Pan Burmistrz zamieścił odpowiedż na pytanie dot. zadłużenia naszej Gminy. Znalazło się w tym dokumencie stwierdzenie - " Majątek Gminy w dużej mierze w poprzednich latach został wyprzedany". Zapewne chodzi burmistrzowi o to, że wyprzedał majątek za swojego trzyletniego panowania, bo z budżetów zamieszczonych na stronie oficjalnej urzędu nie wynika, by poprzednik Górskiego z radą wyprzedawali majątek gminny. Dobrze, że chłopiona przyznaje sie do swoich błędów.

Odpowiedz Cytuj
Jan 21-03-18 13:28

Są już jakieś wieści o kandydatach na Burmistrza w nadchodzących wyborach?

Odpowiedz Cytuj
ONA 21-03-18 14:42

Jeszcze nie ma, bo zbyt wczesne pokazanie może kandydatowi zaszkodzić. To samo dotyczy kandydatów do rady. Powoli się krystalizują i to będzie petarda. Zrobimy wszystko by pozbyć się szkodników z samorządu. Dość panowania PSL w Mieście i Gminie. Do jakiego "rozwoju doprowadzili" w ostatnich 25 latach ? Zamiast się rozwijać, nasza miejscowość się uwstecznia. Gdzie jest rozwój przemysłu, nowe miejsca pracy, gdzie budownictwo komunalne, gdzie pomoc dzieciakom z wadami zdrowia ? Takich pytań nasuwa się bez liku. Odpowiedzi oczywiście brak. Za nasze pieniądze wydaje sie książki o "osiągnięciach " GÓRSKIEGO. Ciekawe ile to kosztowało i czemu miało służyć. Przecież jest internet i można było by takie podstawowe dane opisać. Ale bogatemu wszystko wolno.

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://jablonowopomorskie.istrefa.com

istrefa gmina Jabłonowo Pomorskie | istrefa powiat brodnicki | istrefa kujawsko-pomorskie | istrefa Polska

Jabłonowo Pomorskie - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat brodnicki, województwo kujawsko-pomorskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 87-330


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem