Dziwne czasy z PSLu do PRLu

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 35 z 187

Andrzej 19-06-18 8:58

A dlaczego nie ma oświadczenia majątkowego burmistrza ani przewodniczącego z tego roku ?pracownicy też tak co drugi.czy to nie ma jakiegoś terminu obowiązkowego? Co za kpina!

Odpowiedz Cytuj
Gość 19-06-18 13:04

Członkowie korpusu służby cywilnej do 31 marca 2018 r. muszą złożyć stosowny formularz, natomiast Gminy mają do 30 kwietnia. Dziś do CBA, które je bada, trafia ich rocznie mniej więcej pół miliona. Gdy ustawa wejdzie w życie, liczba wzrośnie. Za niezłożenie oświadczenia lub nierzetelne złożenie grozić mają sankcje – nawet do utraty stanowiska.
Nie będą ujawnione oświadczenia majątkowe funkcjonariuszy policji, Straży Granicznej, Służby Celno-Skarbowej, Biura Ochrony Rządu, żołnierzy zawodowych (w tym Żandarmerii Wojskowej), funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego – z wyjątkiem oświadczeń szefa CBA i jego zastępców, które mają być jawne.

Odpowiedz Cytuj
Gosia 20-06-18 9:35

Największe pierdoly to się chyba dzieją w domu kultury..Pani wielka nowa dyrektor Prajs kolezaneczka Gorskiego ze swoimi pomysłami ośmiesza ta jednostkę KULTURY. tyle miało się dziać a dzieje się wielkie nic za rządów Górskiego. Jakie plany są na działalność wakacyjną? Na półkolonie?zajęcia dla dzieci?

Odpowiedz Cytuj
Do Gosi 20-06-18 22:44

Pani Gosiu, a czego się Pani spodziewała po takim towarzystwie specjalistów od KULTURY. Ich motto jest takie, aby kieszenie nabić na max-sa nie robić nic lub niewiele. Pomysłów brak, bo mamy specjalistkę od inteligentnej kultury to teraz widać. Po co im jest potrzebny prysznic w kulturze, czyżby w domu się nie pluskają tylko w pracy - to czasu nie mają na tworzenie harmonogramu imprez "dla ludzi" i społeczeństwa mniej inteligentnego. Niech szanowna Pani Dyrektor weźmie sobie zimny prysznic i w końcu pomyśli, że jest dla społeczeństwa jakie ono by nie było, a nie odwrotnie. Jak tego nie rozumie i nie pojmuje to niech sobie po daruje te jej pseudo Dyrektorowanie.

Odpowiedz Cytuj
Gosia 21-06-18 8:18

Po prostu szkoda mi naszych dzieci. Bo to że są z małego miasteczka nie znaczy że nie mogą się tu dobrze bawić i rozwijać. Można bo znam przypadki z gmin wiejskich tylko trzeba chcieć i współpracować. Trzeba tych dzieci słuchać. Wiedzieć jakie mają potrzeby i marzenia a nie realizować swoje pseudo ambitne idiotyczne pomysly

Odpowiedz Cytuj
PiS obnaża prawdę 21-06-18 12:45

Pani Gosiu. Podzielam Pani pogląd w kwestii pracy zatrudnionych "orłów" w przybytku kultury. Żadna osoba tal pracująca nie posiada kwalifikacji do prowadzenia zajęć z dziećmi. To jest ewenement na skalę krajową. Ktoś/ Burmistrz/ daje na taką patologię przyzwolenie. Tworzenie i realizowanie kultury masowej to trudna sztuka, ponieważ wymaga konsultacji ze społeczeństwem. Trzeba mieć wyczucie na co jest zapotrzebowanie, by ludzie się dobrze i kulturalnie bawili. Dyrektorka tego przybytku ma szczęście, że jej siostra /dyr. szkoły podstawowej/ coś tam za nią robi. Tak nieodpowiedzialny dobór pracowników świadczy o całkowitym braku nadzoru ze strony 'magistratu' i odpowiedniej komisji Rady Miejskiej. Jest co nadzorować, bo na kulturę idzie rocznie grubo ponad jedna bańka polskich, naszych, społecznych pieniędzy. Tak w Jabłonowie dzieje się w wielu instytucjach np. w Gminie, gdzie pozbyto się mądrych, kompetentnych ludzi, zastępując ich niewykwalifikowanymi, niekompetentnymi ludzmi z reguły powiązanymi koleżeńsko i partyjnie ze środowiskiem PSL i osobiście Panem Burmistrzem. Spustoszenie, jakiego dokonał Górski w swojej kadencji przerosło moje oczekiwania. Zawsze sądziłem, że facio ma troszkę poukładane w głowie, go liznął pracy w instytucji wojewódzkiej. Zawiodłem się na całej linii na tym człowieczku, marnej istocie na tym padole ziemskim. Żywię nadzieję, że w roku wyborczym zrobia lepsze Dni Jabłonowa, zapraszając jakąś gwiazdę, która przyciągnie tłumy ludzi .Wszyscy, posiadający prawo wybierania naszych przedstawicieli w zbliżających sie wyborach muszą poruszyć swoje szare komórki i dokonać prawidłowego wyboru przy urnach wyborczych. Te ostatnie cztery lata stracone dla rozwoju Miasta i Gminy Jabłonowo muszą zaowocować w sposób demokratyczny odsunięciem od władzy obecnej ekipy z magistratu i radnych, którzy popierali nietrafione decyzje inwestycyjne i kumoterstwo w gminie. Czas na zmiany - to hasło obecnego Burmistrza w poprzedniej kampanii wyborczej. Teraz jak nigdy dotąd trzeba je zrealizować, pozbywając się szkodników nabijających jedynie sobie grube portfele.

Odpowiedz Cytuj
Gość 21-06-18 15:03

Odniosę się do wpisu PIS święta racja wszystko, co było dobre jest kompletnie ropie..szone. Możemy to zawdzięczać Szanownemu Burmistrzowi Przemysławowi Górskiemu, czego się nie dotknie to sp... w drodze konkursu na Dyrektora zaakceptował kandydaturę obecnej Pani Dyrektor. To teraz musi wypić te "gorzkie piwo" w przyszłych wyborów, gdzie mój głos na pewno nie będzie na Górskiego, a w poprzednich wyborach głosowałem Przemysława, aż wstyd się przyznać. W tym roku tego nie popełnię i będę głosował, ale nie na Górskiego! jak to można się zawieść na osobie.

Odpowiedz Cytuj
Missxx 21-06-18 15:03

Sorry, a jakich to niby mądrych i kompetentnych ludzi pozbył się burmistrz. Przeciez jedni od drogich się nie różnią wszystko to znajomi, znajomi znajomych, koledzy z partii lub rodzina. Praca w Urzędzie nie jest dożywotnia ludzie powinni być dobrze wykształceni i wykwalifikowani posiadać uprawnienia do wykonywania powierzonych zadań. I pewnie nikomu by to nie przeszkadzało gdyby byli to nawet znajomi. Problem tkwi w tym ze miał być: Czas na zmiany, a tu nic się nie zmienia. A wylewanie żalów na forum nic nie da. Jesli oczekujesz zmian i ze znajdzie się ktoś nowy na miejsce tego burmistrza to chyba sobie go narysujesz ,bo nie wiem skąd weźmie się ktoś tak głupi żeby przyjść na stołek bez przyszlosci i przy takim zadłużeniu.

Odpowiedz Cytuj
Jabłonowianin 21-06-18 15:27

Jesteś pesymistą, bo przecież kolejne 5 lat panowania bonzy z Mileszew i tego niedouczonego prawnika bedzie katastrofą dla Jabłonowa. Z innej beczki - ukazało się oświadczenie majątkowe Burmistrza Przemysława Górskiego, w którym czytamy, że w roku 2017 zarobił ponad 147 tys złotych, tj na miesiąc przekroczył 12 tys. zł. Ta rada była bardzo hojna w rozdawnictwie naszych pieniędzy płynących z podatków. Tak duże zarobki dla gołowąsa w barnży zarządzania finansami publicznymi to gruba przesada. Na dodatek do pomocy ma jeszcze zastępcę, który zarobił w 2017 roku około 100 tys zł. Ciekawe jaki zakres obowiązków ma pan z Grudziądza ?Podsumowując obaj panowie pożerają miesiąc w miesiąc 20 tys złotych.Wniosek jest z tego prosty - im bardziej zadłużona gmina tym większe zarobki rządzących. W czystej postaci kabaret w wykonaniu samorządowców z Jabłonowa. Ciekawe co na to Bober, który jest twórcą tego układu, czy wstydzi się popełnionych błędów przed 4 laty i jak myśli je naprawić. W przeciwnym razie chodząc ulicami Jabłonowa nie bedzie mógł ludziom spojrzeć prosto w oczy. O Kamińskim w póżniejszym terminie, bo on też odpowiada za rozdawnictwo pieniędzy publicznych i za to ponad 20 mln zadłużenie.

Odpowiedz Cytuj
2456 21-06-18 17:25

Przez całą kadencję Przemysław Górski - Burmistrz Jabłonowa Pomorskiego zarobił 580 tysięcy złotych za to, że w 4 leciu zadłużył Nas na 21 mln złotych, zwiększając zadłużenie w stosunku do poprzednika, który też nie był orłem o kwotę 11 mln złotych. trzeba dodać, że takie zarobki mają prezydenci dużych miast i nawet mniej zarabiają posłowie i senatorowie. Brawo rada na czele z jej Przewodniczącym.

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://jablonowopomorskie.istrefa.com

istrefa gmina Jabłonowo Pomorskie | istrefa powiat brodnicki | istrefa kujawsko-pomorskie | istrefa Polska

Jabłonowo Pomorskie - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat brodnicki, województwo kujawsko-pomorskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 87-330


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem