Dziwne czasy z PSLu do PRLu

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 3 z 187

Gość 13-03-18 18:37

Panu burmistrzowi i naszej gminie uratowało wejście komisarza 500+. .Tak , bo 500+ liczy się do dochodu gminy. A on tak psoci na PiS a oni uratowali mu ... .

Odpowiedz Cytuj
MIESZKAM I WIEM 13-03-18 19:30

Znam kilku chętnych , którzy są w stanie poprowadzić ten urząd za wiele niższą pensjię i to o wiele lepiej aniżeli pan Przemysław z Mikulczem i jego świtą . Czekamy na otwarcie kampanii.

Odpowiedz Cytuj
Jabłonowianin 13-03-18 19:37

Gdzie my mieliśmy oczy, głosując na Takiego Człowieka i na takich radnych. Ta pomyłka kosztowała nas bardzo dużo, bo zadłużenie trzeba spłacać do 2035 roku. Ludzie, szczególnie młode pokolenie, musicie sie ogarnąć i pogonić nieudaczników tam gdzie pieprz rośnie. Przecież ta ekipa nie ma pomysłu na rozwój Miasta i Gminy. Jak ich nie przegonimy to możemy pakować walizki i wyemigrować na zachód za chlebem. Trzeba pilnie stworzyć ruch oddolny, który będzie skupiał wszystkich obywateli, którym leży na sercu dobro naszej kochanej małej ojczyzny. Mieszkańcy powinni wytypować kandydatów do rady i na burmistrza.

Odpowiedz Cytuj
Mieszkaniec 14-03-18 8:46

Mi też wydaje się, że ta cała propagandowo - populistyczna działalność samorządowa obecnego Burmistrza sprowadza się głównie do stanu zasobności jego konta bankowego. Od jakiegoś czasu na zasadzie domysłów dużo mówi się w Jabłonowie o wysokich zarobkach naszego Burmistrza, ale tak naprawdę nikt do końca nie wie ile zarabia Burmistrz. Dlatego w oparciu o dane zamieszczone na oficjalnej stronie UMiG Jabłonowo Pomorskie postaram się przybliżyć mieszkańcom ten nurtujący ich temat. Pamiętam jak na początku kadencji Burmistrz obiecał nam, że to będzie kadencja budżetowego zaciskania pasa i oszczędności. Teraz już wiem, że to było jedno z wielu politycznych kłamstw jakimi Burmistrz obdarowywał nas w tej kadencji. Ciekawy jestem co dla pana Burmistrza oznaczają słowa „oszczędność” i „zaciskanie pasa” ale chyba musi mieć mylne wyobrażenie znaczenia tych słów, ponieważ pierwsze Gminne oszczędności zaczął od samego siebie podwyższając sobie wynagrodzenie (rękoma „pionków” radnych) do prawie maksymalnego poziomu jaki przewiduje Ustawa. W związku z tym, że pan Burmistrz nie opublikował jeszcze oświadczenia majątkowego za 2017 r. podeprę się danymi za 2016 r. Otóż z oświadczenia majątkowego za 2016 r. wynika, że pan Przemysław Górski piastując stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie zarobił w 2016 r. całkiem pokaźną sumkę tj. 146.664,91 zł. Do tej kwoty należy obowiązkowo doliczyć tzw. koszty pracodawcy czyli dodatkowe koszty jakie Urzędu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie musiał ponieść w 2016 roku zatrudniając pana Przemysława Górskiego. Jest to kwota rzędu 30.227,52 zł. Zatem roczny koszt utrzymania Burmistrza w 2016 roku wyniósł 176.892,36 zł tj.
146.664,91 zł. + 30.227,52 zł. Uważam, że to bardzo duża suma jak na zarobkowe warunki w Jabłonowie. Dlatego mieszkańcy Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie muszą wyciągnąć odpowiednie wnioski i odpowiedzieć sobie na pytanie czy jest nas stać na tak dobrze zarabiającego Burmistrza, biorąc pod uwagę fakt gigantycznego zadłużenia Gminy, do którego bądź co bądź doprowadził pan Górski realizując swój plan oszczędności. Ciężko jest mi zniżać się do takiego poziomu, ale spróbuję posumować kadencję obecnego Burmistrza według Jego toku myślenia takim o to następującym hasłem „Oszczędność poprzez rozrzutność”.

Ps. Kilka dni temu wysłałem podobny tekst na niezależne forum Jablonowo.com., ale do dnia dzisiejszego teks ten nie został opublikowany. Być może w świetle jakiegoś układu z jabłonowskim samorządem „Niezależnemu” Moderatorowi „Nie zależy” na tym aby mieszkańcy dowiedzieli się jakie są koszty utrzymania ich Włodarza

Jeszcze jedna bardzo ważna rzecz, jeśli ktoś będzie miał takie życzenie to "Wyrażam zgodę na udostępnienie tego postu na Facebook-u"

Odpowiedz Cytuj
Zatroskany 14-03-18 9:17

Większość forumowiczów obarcza winą za finanse publiczne Jabłonowa Pana Burmistrza Przemysława Górskiego. Tymczasem moim skromnym zdaniem współodpowiedzialnymi są wszyscy Radni Rady Miejskiej. T oni nadludzkim wysiłkiem podnosili "łapki do góry" i przyklepywali wszystko co im podtykał pod ręce Pan z Mileszew. Cała piętnastka radnych-bezradnych nadaje się tylko do wymiany. Powód jest prozaicznie prosty - ci Państwo nie mają swojego zdania i brak im samodzielności w myśleniu. Brak kręgosłupa moralnego zdecydowanie ich powinno wyeliminować z życia publicznego. W trakcie kampanii wyborczej na tym forum rozliczyć należy każdego z osobna radnego/radną z ich "osiągnięć" Wyrażam zgodę na popularyzację postu na Facebooku.

Odpowiedz Cytuj
Rzekomo 14-03-18 10:42

Jabłonowo.com, co to jest tak faktycznie. Rzekomo niezależna gazeta internetowa, gdzie ta zależność i cedzenie przez tak zw. sitko postów negatywnych wynika z tego, że Pani Laube jest radną bezradną w tej kadencji. Po drugie wszystko to się zmieni jak przestanie być owa Pani radną, jak na razie taki układ pasuje Panu moderatorowi - przysyłają zdjęcia i nie musi biegać po imprezach z aparatem. Tu jest ta jego niezależność, a oglądalność utrzymuje się na pewnym poziomie z czego kasa płynie z reklam umieszczanych na swej stronie, ciekawe co będzie jak oglądalność spadnie? - "plajta". Jako osoba jest inteligentnym facetem, ale trochę wiek robi swoje w racjonalnym myśleniu - władza przemija, i co zrobi później kompletny obrót o 180 stopni zmieni swoje nastawienie do władz, i będą pojawiać się negatywne posty to będzie bardzo ciekawe zjawisko? Tylko może to być już za późno!
Pozdrowienia dla moderatora j.c

Odpowiedz Cytuj
Abc 14-03-18 11:38

Mnie rozbraja nasza biblioteka. Pani wielka bibliotekarka ksiazek czytac nie lubi jak sama mowi . Wiec i zamawia same gowna typu 50 twarzy greya. Najlepsze jest to ze zostaja jej pieniadze (wtf.. przeciez mozna kupic ksiazki) i wydaje je na gowna typu robienie gofrow w bibliotece?! O zgrozo.. co miesiac wychodzi ok 15 nowych pozycji ksiazkowych zadnych nowości u Nas nie ma. To żenada a nie biblioteka

Odpowiedz Cytuj
Czytelniczka 15-03-18 12:39

Podstawowym i głównym zadaniem biblioteki gminnej jest zaspokojenie potrzeb czytelniczych mieszkańców oraz wspomaganie systemu edukacji i wychowania. Do zadań biblioteki należy więc: gromadzenie książek i czasopism oraz ich wypożyczanie. Biblioteka musi propagować czytelnictwo i promować książki / głównie nowe pozycje wchodzące na rynek wydawniczy /. Każda biblioteka powinna umożliwiać korzystanie z internetu. Miejsko-Gminna Biblioteka musi współpracować z placówkami szkolnymi. Aby zadania, które wyżej opisałam realizować, trzeba dysponować dobrym i aktualnym księgozbiorem. Jeżeli w jabłonowskiej bibliotece brakuje nowości, to po co utrzymywać taką placówkę ?. Zaoszczedzi się w ten sposób kilkaset tysięcy złotych z pieniędzy publicznych. Z ogromnym smutkiem przeglądałam fotki ze spotkania z pisarką Panią Jolantą Szwalbe, które odbyło się w dniu 13 marca. W spotkaniu brało udział 9 osób w tym 2 Panie z biblioteki i Pan Burmistrz, który wręczył pisarce Aniołka. Pan Górski powinien spalić się ze wstydu, Ze tak mało osób uczestniczyło w spotkaniu. Nawet tak prostej imprezy nie potrafią Panie zorganizować. Ta praca ich na pewno przerosła. W kulturze i bibliotece same nieudane i inie trafione imprezy. Czy w końcu ktoś się za to zabierze i doprowadzi do zmiany kierunku pracy placówek ?

Odpowiedz Cytuj
Czas pokazuje! 15-03-18 23:17

Te w/w placówki podejrzewam, że nie mają statutu i tak na prawdę nie wiedzą co należy robić i jakie mają obowiązki. Tak podejrzewam, a sam się nie zrobi. Tyle czasu upłynęło po objęciu stanowiska Burmistrza gdzie zajmuje się pierdołami, a to co ma być zrobione to brakuje tego czasu?

Odpowiedz Cytuj
Pomyłka 17-03-18 9:19

Placówka Biblioteka i Kultura to są te instytucje, które zostały wybrane przez P. Kucharskiego będącego przewodniczącym komisji rekrutacyjnej na kierownicze stanowiska tak jak w jednej i drugiej placówce. Jak się okazuje to wybór był nietrafiony, jeżeli chodzi o te osoby, a co za tym idzie po czasie można zweryfikować wybór P. Kucharskiego, że jednak jest następną osobą w UMiG niekompetentną. Tak na prawdę można powiedzieć, ze Szanowny Pan Kucharski się nie sprawdza jako Zastępca Burmistrza i jest to sztucznie utrzymywane stanowisko tylko i wyłącznie do pobierania poborów miesięcznych oraz potwierdził tym swoją niekompetencję. Biblioteka i Kultura w tym przypadku się sprawdza, ale w niekompetencji i bałaganie organizacyjno-kadrowym, a także zarządzaniem programowym tych instytucji. Pytanie jest takie czym się kierował jakimi kryteriami przy wyborze, czy był to wybór osób typowo partyjno-kolesiowski lub pod dyktando Przemysława Górskiego Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowa Pomorskiego?

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://jablonowopomorskie.istrefa.com

istrefa gmina Jabłonowo Pomorskie | istrefa powiat brodnicki | istrefa kujawsko-pomorskie | istrefa Polska

Jabłonowo Pomorskie - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat brodnicki, województwo kujawsko-pomorskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 87-330


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem