Dziwne czasy z PSLu do PRLu

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 2 z 187

Gość 10-03-18 8:02

A konkurs Misia ,czy to nie wysilek?

Odpowiedz Cytuj
Gość 10-03-18 9:40

A ostatni wyjazd do gminy Bobrowo aby obejrzeć orlika!

Odpowiedz Cytuj
Adam 11-03-18 22:29

A ten lofiks w zeszłym tygodniu?!

Odpowiedz Cytuj
Gość 12-03-18 7:19

Wieść gminna niesie, że Przemysław Górski obiecał przynajmniej czterem radnym, że po wyborach zostaną Przewodniczącymi Rady Miejskiej. "Kandydaci się o tym dowiedzieli" i sami muszą sobie wypracować wnioski z takiego postępowania ich "mentora". Do jakich intryg doprowadzi jeszcze obecny Burmistrz, aby w końcowym efekcie pozostać na następną kadencję. Jest jednak promyk nadziei w tym, że sponiewierany i obgadany przez pana z Mileszew - Ryszard Bober nie zapomni o świństwach jemu zrobionych i wystawi jako PSL nowego, silnego kandydata. Każdy inny tylko nie obecny Burmistrz, będzie lepszym włodarzem Miasta i Gminy

Odpowiedz Cytuj
Nie... 12-03-18 12:22

Bardzo realistycznie ktoś tu napisał podejrzewam, że wśród swojej partii PSL mają kogoś na kandydata, ale lekko nie będzie. Społeczeństwo Jabłonowa bardziej przejrzało na oczy i nie da się zmanipulować obecnemu pryncypałowi, kłamcy, oszustowi, gdyż tyle szkód narobił i brakuje palców u rąk jakby chciał policzyć. Panie Górski dla pana czas na rządzenie się skończył przez ten okres czasu pokazał Pan co można zrobić i nie ponieść z tego tytułu konsekwencji, poczynaniami Pana było zrobić czystki personalne i tak szczerze mówiąc drogi oraz obrabianie d... poprzednikom. Czystki, od których Pan zaczął robić to były robione tylko i wyłącznie pod zatrudnienie kolesiosko-partyjnym obiecanym przed wyborami. Stworzenie horroru w Urzędzie to się udało najbardziej, bo czego można się spodziewać po takim aroganckim człowieku nie posiadający zdolności dobrego menadżera i z inteligencją sztuczną, a nie wrodzoną. Tak to wygląda po krótce Pana działalność jako Burmistrza w obecnej kadencji i mam nadzieję, że ostatniej. Cyt. "Obejmując Urząd Burmistrza Miasta i Gminy uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mu Urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców Miasta i Gminy – Przemysław Górski - ślubuje tak mi dopomóż Bóg." Wieści niosą w wewnątrz partyjne to też potrafił zdobyć przychylność na nie łaskę?

Odpowiedz Cytuj
Xxx 12-03-18 21:40

Partia PSL to partia kolesiów. Nie ważne czy to będzie X czy Y ale z PSLu to dalej życie w Jabłonowie bedzie tak się turlało. U nas jest PSL jest spalone.

Odpowiedz Cytuj
Gość 13-03-18 8:34

To prawda, że PSL i jego czołowi działacze wywodzący się z naszej gminy, popalili za sobą mosty. Dali się poznać jako osoby niekompetentne, nie przygotowane do pełnienia stanowisk. Ich podstawowym mottem jest kolesiostwo. Górski poupychał swoich tam gdzie chcieli, nie patrząc na ich kwalifikacje zawodowe. Przykład pierwszy z brzegu - Pani Snopek jest z-cą kierownika referatu budowlanego. Nie posiada w tym zakresie minimalnych kwalifikacji. Kierownikiem owego działu jest facet po studiach ochrony środowiska. Takich przykładów jest wiele. Działacze PSL mają jeszcze jedną/gorszą/ wadę, a mianowicie są bardzo aroganccy w stosunku do ludzi. Jeszcze jedno - potrafią okłamywać mieszkańców patrząc im prosto w oczy. Takim mistrzem kłamstwa jest obecny Burmistrz Jabłonowa, który do dzisiaj opowiada jak to jego poprzednik zadłużył gminę. Tymczasem prawda jest taka, że to on zwiększył zadłużenie w ciągu swojego panowania o 100%. .Jesteśmy zadłużeni na ponad 21 mln złotych. Powstaje pytanie - kto za to odpowie i kto będzie musiał spłacać owy dług. Zapewne będzie to nasze młode pokolenie, nasze dzieci i wnuki. W wyborach samorządowych będziemy musieli odsunąć tych szkodników od koryt. Przecież w Jabłonowie i Gminie mieszkają ludzie mądrzy, potrafiący myśleć o rozwoju. Won z tymi, którym przyświeca tylko jeden cel - KASA.KASA,KASA i comiesięczne sprawdzanie stanu konta.

Odpowiedz Cytuj
Mieszkaniec 13-03-18 17:08

Mi też wydaje się, że ta cała propagandowo - populistyczna działalność samorządowa obecnego Burmistrza sprowadza się głównie do stanu zasobności jego konta bankowego. Od jakiegoś czasu na zasadzie domysłów dużo mówi się w Jabłonowie o wysokich zarobkach naszego Burmistrza, ale tak naprawdę nikt do końca nie wie ile zarabia Burmistrz. Dlatego w oparciu o dane zamieszczone na oficjalnej stronie UMiG Jabłonowo Pomorskie postaram się przybliżyć mieszkańcom ten nurtujący ich temat. Pamiętam jak na początku kadencji Burmistrz obiecał nam, że to będzie kadencja budżetowego zaciskania pasa i oszczędności. Teraz już wiem, że to było jedno z wielu politycznych kłamstw jakimi Burmistrz obdarowywał nas w tej kadencji. Ciekawy jestem co dla pana Burmistrza oznaczają słowa „oszczędność” i „zaciskanie pasa” ale chyba musi mieć mylne wyobrażenie znaczenia tych słów, ponieważ pierwsze Gminne oszczędności zaczął od samego siebie podwyższając sobie wynagrodzenie (rękoma „pionków” radnych) do prawie maksymalnego poziomu jaki przewiduje Ustawa. W związku z tym, że pan Burmistrz nie opublikował jeszcze oświadczenia majątkowego za 2017 r. podeprę się danymi za 2016 r. Otóż z oświadczenia majątkowego za 2016 r. wynik, że pan Przemysław Górskie piastując stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie zarobił w 2016 r. całkiem pokaźną sumkę tj. 146.664,91 zł. Do tej kwoty należy obowiązkowo doliczyć tzw. koszty pracodawcy czyli dodatkowe koszty jakie Urzędu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie musiał ponieść w 2016 roku zatrudniając pana Przemysława Górskiego. Jest to kwota rzędu 30.227,52 zł. Zatem roczny koszt utrzymania Burmistrza w 2016 roku wyniósł 176.892,36 zł tj.
146.664,91 zł. + 30.227,52 zł. Uważam, że to bardzo duża suma jak na zarobkowe warunki w Jabłonowie. Dlatego mieszkańcy Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie muszą wyciągnąć odpowiednie wnioski i odpowiedzieć sobie na pytanie czy jest nas stać na tak dobrze zarabiającego Burmistrza, biorąc pod uwagę fakt gigantycznego zadłużenia Gminy, do którego bądź co bądź doprowadził pan Górskie realizując swój plan oszczędności. Ciężko jest mi zniżać się do takiego poziomu, ale spróbuję posumować kadencję obecnego Burmistrza według Jego toku myślenia takim o to następującym hasłem „Oszczędność poprzez rozrzutność”.

Ps. Kilka dni temu wysłałem podobny tekst na niezależne forum Jablonowo.com., ale do dnia dzisiejszego teks ten nie został opublikowany. Być może w świetle jakiegoś układu z jabłonowskim samorządem „Niezależnemu” Moderatorowi „Nie zależy” na tym aby mieszkańcy dowiedzieli się jakie są koszty utrzymania ich Włodarza.

Odpowiedz Cytuj
Mieszkaniec 13-03-18 18:20

Zgadzam się z przedmowca jeżeli ktos rozpoczyna swoją pracę od podwyżki to nie myśli o zaciskaniu. Wiem , że trudno będzie znaleźć kandydata który będzie miał pomysł na wyciągnięcie nas z tego finansowego bagna , ale trzeba uniemożliwic burmistrzowi i jego radnym nieudacznikom doprowadzenia do przejęcia gminy przez komisarza. Wiem , że przed wyborami obiecaja nam wszystko ale nic nie wykonają gdyż o finansach nie mają pojęcia.

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://jablonowopomorskie.istrefa.com

istrefa gmina Jabłonowo Pomorskie | istrefa powiat brodnicki | istrefa kujawsko-pomorskie | istrefa Polska

Jabłonowo Pomorskie - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat brodnicki, województwo kujawsko-pomorskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 87-330


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem