Dziwne czasy z PSLu do PRLu

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 17 z 101

Jan 22-05-18 11:50

Nie są to skargi i zażalenia,lecz pytania.Jaki jest powód dla ,którego stanie ten pomnik?

Odpowiedz Cytuj
Katoliczka 22-05-18 12:35

Jak to dwoje fałszywców stoi obok "Matki Przełożonej" z perfidnym uśmiechem na twarzy Burmistrz i Radna bezradna!

Odpowiedz Cytuj
Wojt 22-05-18 16:21

Jak trzeba wyciąć kilka drzew przy placach zabaw żeby ptaki nie budziły to nie można, jeżeli pod pomnik aby zdobyć głosy poparcia , to można wykarczowac cały park niezależnie od okresu.

Odpowiedz Cytuj
Mieszkaniec 22-05-18 17:37

Być może doszło do bezprawnej wycinki drzew pod budowę pomnika bł. Marii Karłowskiej. Na nieszczęście naszych Włodarzy i członków wspaniałego Komitetu budowy pomnika zgodnie z prawem między 1 marca a 15 października miejsca gniazdowania ptaków oraz te, które stanowią ich ostoję lub są miejscem żerowania, nie mogą być niszczone.
Okres pomiędzy 1 marca a 15 października to okres lęgowy ptaków, czyli czas, w którym ptaki dobierają się w pary, składają jaja i wychowują młode. Jest to też czas specjalnej ochrony ich siedlisk i miejsc gniazdowania, czyli - bardzo często - drzew.
W myśl Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 16 grudnia 2016 roku w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt, w okresie lęgowym zakazane jest, m.in.:
- niszczenie siedlisk lub ostoi będących obszarem rozrodu, wychowu młodych, odpoczynku, migracji lub żerowania,
- niszczenie, usuwanie lub uszkadzanie gniazd,
-umyślne płoszenie lub niepokojenie w miejscach rozrodu lub wychowu młodych.
Oznacza to, że wycinka drzew, które są ostoją lub miejscem gniazdowania ptaków nie jest możliwa bez specjalnego pozwolenia wydanego przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Wyjątek stanowi konieczność przeprowadzenia wycinki z powodów bezpieczeństwa lub wówczas, gdy drzewo jest chore lub martwe.
Bez wątpienia wspaniałe drzewa, które zostały wycięte pod budowę pomnika były ostoją, miejscem żerowania a nawet miejscem gniazdowania ptaków. Na pewno drzewa te też nie zagrażały bezpieczeństwu mieszkańców ani nie były chore czy martwe. Po tym incydencie ( szkoda , że po) wykonałem telefon do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Bydgoszczy i ku mojemu zdziwieniu otrzymałem informację, że RDOŚ w Bydgoszczy nie wydała decyzji na wycinkę drzew w Jabłonowski parku.
Jenak w Jabłonowie, żądza się swoimi prawami.

Odpowiedz Cytuj
PiS obnaża prawdę 22-05-18 19:03

To tatałajstwo w Jabłonowie ma w d....pie prawo. Rządzą się swoimi wieśniackimi prawami. Na nich nie ma mocnych, chyba,że wyborcy ich podsumują i wyrzucą na zbity pysk. Czas najwyższy tak zrobić. Dyktat Bobera i Górskiego w stosunku do mieszkańców jest przytłaczający. Obaj panowie nie zapytali nas czy i gdzie postawić pomnik, który jest ukłonem w stosunku do Zakonu wydzierżawiającego od wielu lat Panu Bober kilkudziesięciu hektarów ziemi. Czyżby w Jabłonowie Zamku nie było innych rolników ?

Odpowiedz Cytuj
ONA 22-05-18 20:56

Mam mętlik w głowie, kto rządzi w Jabłonowie. Czy jest to Górski - wybrany przez społeczeństwo Burmistrzem, czy jakiś pryncypał z Jabłonowa Zamku. Co u licha jest tu grane.

Odpowiedz Cytuj
Q 23-05-18 9:28

Jedyny osłonięty zielony teren z ławkami który można było nazwać parkiem. Na kolejowej wszystko obsrane koło kulturaka tez obsrane. Stawiajmy pomniki tnijmy drzewa bo mało dookoła betonu. A patronka ma całe swoje wzgórze i piękny pałac wiec na co jej pomnik ? . Przez 10 lat nikt nie potrafił koło ławek śmietnika postawić a w miesiąc można było wykarczować wszystko i pomnik postawić. Żenada, wstyd i hańba !

Odpowiedz Cytuj
Nadzieja 23-05-18 10:13

Nadejdzie taki czas,że w Jabłonowie będzie Burmistrz,który będzie służył społeczeństwu,nie tylko brał grubą kasę .Jak widać ważniejsze pomniki niż środowisko.Czara goryczy już pełna.

Odpowiedz Cytuj
WYBORCA 23-05-18 14:56

"Natychmiastowa interwencja
Po zgłoszeniu dziury na drodze przez radną w dniu następnym pracownicy urzędu dokonali naprawy. Dziękujemy za szybką interwencję..". To jest droga wojewódzka i co do tego pracownikom U.M iG . Ktoś tu się zapędził!!!

Odpowiedz Cytuj
Konstruktywny Krytyk 23-05-18 15:15

Pewnie wielu Jabłonowiaków pamięta dobrze jak kilka lat temu, aby przypodobać się Zakonnicom, Pan Bober jako miłośnik przody zasadził symbolicznie młodego dęba na ich Wzgórzu. Dzisiaj dla odmiany zabiegając znowu o względy u Zakonnic pan Bober karczuje bez żadnych skrupułów połowę zdrowych drzew w Jabłonowskim parku. Zastanawiam się teraz gdzie się podział tamtejszy obrońca przyrody i jak w kilka lat walka o dominację polityczną może doprowadzić człowieka do granic nędzy moralnej.
Tak zwyczajne po ludzku to szkoda drzew, bo tak naprawdę do one były swego rodzaju wyjątkowymi pomnikami przyrody. Najstarsi mieszkańcy Jabłonowa mówią, że mogły mieć grubo ponad sto lat. Czego to ludzie nie zrobią dla pozycji politycznej.

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://jablonowopomorskie.istrefa.com

istrefa gmina Jabłonowo Pomorskie | istrefa powiat brodnicki | istrefa kujawsko-pomorskie | istrefa Polska

Jabłonowo Pomorskie - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat brodnicki, województwo kujawsko-pomorskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 87-330


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem