Dziwne czasy z PSLu do PRLu

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 101 z 173

Mieszkaniec 20-09-18 23:14

Ja orłem z matmy nie byłem ale to proste wyliczenia ,jak nasz burmistrz zaliczył matematykę.

Odpowiedz Cytuj
Janko 21-09-18 5:45

W związku z ostatnim wpisem burmistrza, traktującym o zadłużeniu, poruszę kilka nieścisłości.
W marcu 2018 r. burmistrz pisał tak: "Miasto i Gmina Jabłonowo Pomorskie w 2017 roku osiągnęło zadłużenie w wysokości 13,7 mln" i "Uchwalony przez Radę Miejską budżet Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie na rok 2018 przewiduje zadłużenie gminy na poziomie 21,5 mln zł"
Następnie 30.06.2018 burmistrz w oświadczeniu pisze tak: "stan zadłużenia na dzień 30.06.2018 r. wyniósł 35,35% planowanych dochodów" - tj. 13,514 mln złotych.
W dzisiejszym oświadczeniu natomiast mamy taką informację: zadłużenie wynosi 12,980 mln złotych.
Moje pytanie brzmi; Jak to możliwe, że w ciągu niecałych trzech miesięcy, zadłużenie spadło o 534 tyś złotych co stanowi aż 4%, a przewidywane zadłużenie na 2018 r. miało wynieść 21,5 mln złotych?
Czy przypadkiem nie jest tak, że koszta gminy z tego roku zostały ukryte do wyborów i dopiero po wyborach zadłużenie wyniesie przewidywane 21,5 mln złotych?

Odpowiedz Cytuj
Ola 21-09-18 18:01

"Zastanówmy się zanim kogoś osądzimy... Zanim o kimś wypowiemy lawinę słów oszczerstw i kłamstw... Mimo wszystko ja życzę dobrego, pełnego życzliwości, dobrej energii Dnia 🙂"
Ileż ten nasz burmistrz ma złotych mysli. Człowieku jest zła osoba do szpiku kości. Sam napędzasz spirale nienawiści. Potrafisz wszystkich że sobą skrócić i na wszystkich masz coś do powiedzenia. Większego plotkarza łgarza i oszusta od Ciebie nie ma w naszym mieście. Stosuj się do tego co piszesz

Odpowiedz Cytuj
Świeżynka 21-09-18 19:18

Mieszkam w Jabłonowie od kilku lat i przez cały ten czas nie przestaje mnie ono zaskakiwać swoją specyfiką. Szczególnie mocno widać to w trakcie aktualnej kampanii wyborczej. Czytając Państwa wpisy i rozmawiając z ludźmi odnoszę wrażenie, że "jabłonowska polityka" zredukowała się do dwóch zagadnień: "PSL kontra reszta świata" oraz "burmistrz Górski - wizjoner czy oprawca?". W mojej rodzinnej (również niewielkiej) miejscowości nie było tak wielkich emocji związanych z tym kto piastował urząd burmistrza, gdyż jego władza była tak naprawdę iluzoryczna. Owszem, reprezentował on gminę na wyjazdach, organizował spotkania, wygłaszał przemówienia, uczestniczył w różnych uroczystościach... (i dużo zarabiał :P ), a jego podpis widniał na wszystkich ważnych dokumentach, ale tak naprawdę to podpisywał się pod tym, co zostało mu "podstawione pod nos" decyzją rady miejskiej... To przecież głównie radni odpowiadają za to co się dzieje w gminie (a przynajmniej tak powinno być).

Odpowiedz Cytuj
Świeżynka 21-09-18 19:24

No i wybaczcie, ale przy wyborze rady miejskiej głosowało się "na człowieka", a nie "na partię", bo w naszej małej społeczności każdy każdego znał, więc raczej wiadomo było czego się po kim spodziewać, a to, że ktoś sympatyzował z Samoobroną, czy LPR-em, mogło co najwyżej być zabawne ;)

Odpowiedz Cytuj
Pawel 21-09-18 22:43

Tutaj też wszyscy się znają. I wszyscy znali Górskiego. Problem polega na tym że teraz go nie poznajemy. To człowiek który oderwal się od rzeczywistości. Zalrzepascil swoje ideały i wartości. Jedno mówi drugie robi. Kłamie i oszukuje. A do tego traktuje swoich współpracowników jak jedno wielkie zero. Wszystkim się wydawało że to swój chłop a tu zapomniał wół jak cielęciem był. Jako człowiek z pgr osiągnął max swoich możliwości to co zniszczyło. Szkoda.....

Odpowiedz Cytuj
Janko 21-09-18 23:04

Rada miasta robi TYLKO to na co im burmistrz pozwala, więc rządy rady są jedynie iluzją

Odpowiedz Cytuj
Do Janko 22-09-18 7:36

Widzisz w dojrzałym samorządzie gdzie szanuje się i przestrzega zasad demokratycznych wskazanych w Ustawie o samorządzie gminnym to Burmistrz powinien robić tylko to na co pozwał mu Rada. W myśl Ustawy o samorządzie gminnym to Rada jest organem ustawodawczym a Burmistrz organem wykonawczym. Widać nasi Włodarze traktują jabłonowski samorząd jak prywatny folwark i mają gdzieś fundamentalne prawidła demokratyczne obowiązujące w naszym kraju.

Odpowiedz Cytuj
Gość 22-09-18 8:13

Wojtek w 2014 roku się poznał na nim , teraz się śmieje i mówi " a nie mówiłem".
DOSTAŁ PRZYZWOLENIE TO MYŚLI, ŻE JEST WE WŁASNYM FOLWARKU.
Radni władza ustawodawcza , a kto przygotowuje projekty uchwał, wskażcie chociaż jeden projekt uchwały przygotowany przez radnych .
Radni nie powinni być tylko z jednego ugrupowania ponieważ zawsze tak będzie, Trzech radnych w opozycji i tak dwie osoby teraz już się przefarbowali na PSL. Pracownicy Urzędu radnymi może nie bezpośrednio ale komu podlega Dom Kultury kto go finansuje. Przy urnach nie byli tylko z PSLu . Fakty mówią za siebie.
IQ Wojtka powyżej 140 przewidział to co się zasiało dzisiaj się zbiera.

Odpowiedz Cytuj
Lotek 22-09-18 9:45

Akurat dom kultury to tuba propagandowa burmistrza. Marcin jako radny i Justyna jako ślepo oddana dyrektorka propagandy.

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://jablonowopomorskie.istrefa.com

istrefa gmina Jabłonowo Pomorskie | istrefa powiat brodnicki | istrefa kujawsko-pomorskie | istrefa Polska

Jabłonowo Pomorskie - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat brodnicki, województwo kujawsko-pomorskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 87-330


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem