Dziwne czasy z PSLu do PRLu

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 10 z 187

Mieszkanka 18-04-18 12:18

Podsumowanie ponad 3 lat urzędowania Przemysława Górskiego to:
1. Nieuzasadnione ekonomiczne wydawanie naszych pieniędzy.
- remont pomieszczenia Burmistrza - ekonomicznie nieuzasadnione - absurd jakich mało, ja chciałabym też tak wydawać nie swoje pieniądze lekko ręką.
2. Następne jakie było przyzwolenie to:
- remont pomieszczenia Dyrektora w Domu kultury - to nie jest prywatne pomieszczenie, że można robić w/g fanaberii Pani od kultury tylko budynek podlegający w zarządzaniu pod Urząd Miasta!
Natomiast sala to mi przypomina kaplicę cmentarną - czarność i białość + wiszące białe kolumny po bokach, gust tylko kogo, czy fanaberia owej Pani Dyrektorki? gdzie podłoga na sali była do wymiany.
3. Oświetlenie:
- oświetlenie ul. Przemysłowej kwota 16 000 zł x 20 szt. = 320 000 zł - ekonomicznie nieuzasadnione, gdzie można było zrobić oświetlenie za 60 000 zł też energooszczędne, które by nie gasło już przed 24 w nocy tylko działało by do rana. A tak na marginesie to jaki był koszt całkowity remontu ulicy Przemysłowej,
skoro tak absurdalnie nieekonomicznie były wydawane pieniądze.
4. Postawienie 3 lamp 16 000 i progów zwalniających za 12 000 na ulicy radnej powiatowej, a więc mamy 16 000 x 3 szt. = 48 000 zł do tego 12 000 zł tj. kwota 60 000 zł taką kwotę serwuje Burmistrz Pani Radnej Powiatowej tylko pytanie za co? skoro Pani nic dla Jabłonowa nie załatwiła - ekonomicznie niezasadne.
Można było te pieniądze przeznaczyć np. na zrobienie progów zwalniające na ulicy Słonecznej przy Gimnazjum - ekonomicznie bardziej zasadne,
gdzie z radnych nikt nie pomyślał o tym, bo są to radni tylko i wyłącznie po dyktando Burmistrza, a nie odwrotnie.
To jest ta działalność ekonomiczna jaką w ciągu swojego urzędowania serwował obecny Pan gospodarz zarządzający Miastem i Gminą w Jabłonowie Pomorskim, a nie są to wszystkie jakie tu wymieniłam.

Odpowiedz Cytuj
Jabłonowianin 20-04-18 19:03

Tak kraj ładnie się zmienia ,tyle nowych budynków dróg zakładów pracy a nasze Jabłonowo stoi w miejscu.Odwiedziłem Jabłonowo po prawie 5 latach i oczom nie wierze marazm ,marazm , marazm. Smutne to.

Odpowiedz Cytuj
Wyborczyni 20-04-18 19:37

Smutne to ale prawdziwe. Cofamy się w rozwoju dzięki geniuszom z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jak w wyborach nie zmienimy ekipy, to po Jabłonowie i Gminie. Kolejne lata będziemy jeżdzić po takich ulicach jak np. Polna czy drogach gminnych takich jak Konojady - Tomki. Ludziska zastanówcie się na kogo będziecie głosowali ?

Odpowiedz Cytuj
Wyborczyni 21-04-18 6:31

Przypomnienie. Pani Bober 4 lata temu obiecała na bank, że Mąż załatwił doprowadzenie gazu dla Jabłonowa. Ekipa rządząca powiatem i Górski zapowiedziała, że wyremontują ulice - Główna, kolejowa iSikorskiego. Wystarczy przejechać sie ul. Polną, a dowie się każdy jakie mamy władze w Jabłonowie. Dla nich liczy się tylko kasa pobierana co miesiąc i mamienie społeczeństwa, by dalej kolejne 5 lat żyć na wypasionym poziomie życiowym. Nasze kłopoty nie są ich problemami. Przypominam, że wszyscy rządzący powiatem i Jabłonowem są z PSL. To daje dużo do myślenia.

Odpowiedz Cytuj
ONA 22-04-18 8:20

Proszę przejść się spacerkiem po Jabłonowie, a zobaczycie Państwo elewacje domów bardzo zaniedbane, z ubytkami tynku. Wygląd świadczy, że nie mają właściciela. Tymczasem jest tak, że owe budynki są własnością Gminy i zarządza nimi Komunalka, którą nadzoruje Szanowny Pan Burmistrz. Obraz nędzy i rozpaczy to budynek niezasiedlony na ulicy Grudziądzkiej. Mówi się petentom, że nie ma mieszkań komunalnych. Wystarczy ruszyć głową i dokonać remontu kapitalnego i mamy kolejne mieszkania. Ta władza nie dostrzega takich problemów, bo jest nie związana z Jabłonowem. Burmistrz mieszka w Brodnicy, jego sobowtór w Grudziądzu, a Szef Rady w Płowężu. Ocknijmy się i nie dajmy sie uwodzić cukierkami wyborczymi, obiecankami i kłamstwami. Pogońmy to całe towarzystwo tam gdzie "pieprz rośnie" Każda nowa ekipa będzie lepsza od obecnej.

Odpowiedz Cytuj
Gość 22-04-18 12:08

Jaka jest obecna władza w Jabłonowie Pomorskim wchodzi tu w skład Rada Miejska i Burmistrz są to właśnie Ci ludzie odpowiedzialni za to się dzieje i co będzie się działo za ich rządów. Ciekawi mnie fakt taki, czy wolno Burmistrzowi od strony prawnej dać zgodę na wykonanie asfaltu na ulicy Żwirki i Wigury w ramach kary za nieterminowe wykonanie remontu ulicy przemysłowej? Odbioru jak nie było tak nie ma, czy jest tam coś nie tak? Rządzący maja tylko jedno na celu co ich interesuje to kasa jaką będą mieli w własnej kieszeni, nic poza tym? Sprawy mieszkańców wg ich mentalności się nie liczą można to tak wywnioskować, jaka władza takie rządy. Pytanie ile pieniędzy jest przeznaczane na Administrację, Bibliotekę, Kulturę, Przedszkole, Szkolnictwo, Zakład Gospodarki Komunalny i Zakład Wodociągów z Budżetu Miasta i Gminy oraz na Radę Miasta skoro trzeba było tak zadłużać Miasto i Gminę? Po drugie pieniądze poszły na dofinasowanie do Powiatu na projekt przebudowy ulicy Głównej i Sikorskiego, czyżby Powiat zagospodarował na inny cel, bo przebudowy jak nie widać - tak nie widać, ciekawe?

Odpowiedz Cytuj
Z Konojad 22-04-18 19:26

Najlepiej, by Górski jeżdził do pracy z Brodnicy przez Zbiczno, następnie na Tomki, Konojady, Górale. W Jabłonowie dojazd do gminy od strony ul. Polnej. Niech nie parkuje na parkingu Urzędu, a korzysta z parkingu za bankiem. Jak dwukrotnie codziennie pokona taką trasę, to może kapnie się jak zarządza Gminą. Ciekawe, czy odważy się zmierzyć z takim wyzwaniem. Życzymy powodzenia i sprawnego samochodu zajefajny gospodarzu gminy.

Odpowiedz Cytuj
PiS 22-04-18 20:56

Górski powinien przemierzać taką trasę wspólnie z człowiekiem, który jego wykreował to jest z PANEM BOBEREM. Ciekawe jak ten PAN się czuje, kiedy widzi nieudolność swojego pupila. On też odpowiada za "rozwój" Miasta i Gminy. Bober jest też z PSL.

Odpowiedz Cytuj
Mieszkaniec 22-04-18 21:53

W poprzednich wyborach dałem się nabrać i głosowałem na Górskiego, bo młody, świeża krew itp .Dziś żałuję bo koles pazeny na kasę, obsadza się kolegami w dodatku bez kwalifikacji, jeśli chodzi o inwestycje to robi takie jakie każdy by robił za porzyczoną kasę a gmina nie rozwija się wrecz wyludnia. Dziś oddał bym glos na pana Perszke bo na pewno zrobil by więcej, gdyż miał doświadczenie i na kasę nie byl by tak pazerny. A i zdjęć tyle by nie było z każdą głupotą, żeby przekonać ciemny lud jak dobrze się gminą kieruje . Cóż człowiek uczy się na błędach.

Odpowiedz Cytuj
Z Kulu 22-04-18 22:55

Jest jeszcze sprawa otwarcia tak hucznego nowej Świetlicy w Mileszewach, ciekawe czyja to była inicjatywa, czy Burmistrza, a może prześwietnej Pani Dyrektor z kultury. Pytanie jest mianowicie takie co mówią na to przepisy ustawy na sprzedaż i spożywanie napojów alkoholowych, czyż jest tam odległość zgodna z wymogami przepisami ustawy? Ale co tam zawsze z wielką pompą i programem artystycznym??? aby zapunktować tylko nie u mieszkańców Mileszew. Program to żenada jaki Dyrektor taki program.

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://jablonowopomorskie.istrefa.com

istrefa gmina Jabłonowo Pomorskie | istrefa powiat brodnicki | istrefa kujawsko-pomorskie | istrefa Polska

Jabłonowo Pomorskie - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat brodnicki, województwo kujawsko-pomorskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 87-330


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem